Modeli i ri i Golf II GTI, që po bëhet realitet

  • 10 prill 2020 - 09:16
Modeli i ri i Golf II GTI, që po bëhet realitet

Ky Volkswagen Golf 2 GTI fillimisht ishte vetëm një koncept në skicë, autor i së cilës është Khyzyla Saleem, ndërsa tani thuhet se do të jetë një projekt i cili do të bëhet realitet.

Volkswagen Golf II në vendin tonë përfaqëson më shumë sesa një ikonë të automjeteve, ndërsa versioni GTI ka një vend të veçantë në zemrat e shumë fansave.

Dizajneri Saleema, përmes rrjeteve sociale ka konfirmuar se ky koncept do të bëhet realitet me ndihmën e kompanitë që merren me modifikimin e veturave, JP Performance dhe Prior Design, transmeton Koha.net.

Padyshim që kur të kryhet ky projekt, me siguri do të jetë një nga GTI më “brutal”.

Modeli i ri i Golf II GTI, që po bëhet realitet

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I'm incredibly excited to announce that I've teamed up with @jp.performance & @priordesign to bring my @lto_livetooffend K.S GTI KIT TO THE REAL WORLD!! - - JP & I spoke not so long after I posted those first inital designs and expressed interest in bringing it to life. I honestly couldn't think of anyone more suiting to do it given how crazy his previous builds are. - - Keep an eye out for updates as things progress, it's gonna be rear-engined insanity!! - - #art #design #3d #notforlong #jp #jpperformance #lto #livetooffend #ks #kyza #khyzylsaleem #priordesign #blacklist #carlifestyle #speedhunters #donutmedia #topgear #golf #volkswagen #ii #mk2 #custom #stancenation

A post shared by Khyzyl Saleem (@the_kyza) on

(Kosova Sot Online)