Paketën për modifikimin e Crossoverit Q8 të Audisë

  • 23 qershor 2020 - 08:07
Paketën për modifikimin e Crossoverit Q8 të Audisë

Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Lumma Design, vitin e kaluar ka prezantuar paketën për modifikimin e Crossoverit Q8 të Audit.

Këtë vit, oferta e saj është pasuruar me paketën “CLR 8 RS” e cila është e dedikuar për modelin sportiv të Audit, RS Q8.

Paketa “CLR 8 RS” përfshinë mbrojtësit anësor të zgjeruar, mbrojtësin e ri të përparmë, pragjet e reja, mbrojtësin e ri të pasmë, si dhe mbrojtësi e pasmë shtesë mbi bagazh dhe çati, transmeton KOHA. Gjithashtu, Lumma Design ka zgjedhur edhe xhamat e errët, disa ngjyra për eksterier, sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, rrotat e reja nga alumini, amortizatorët e modifikuar.

+ 7

Sa i përket enterierit, kjo kompani për këtë RS Q8 ka zgjedhur lëkurë cilësore, pedalet nga alumini, tepihët me logon “Lumma”, etj.

Lumma Design, po ashtu, e ka përforcuar edhe motorin (4.0-litër Twin-Turbo V8) në 518 kW/705 kuajfuqi.

Kjo paketë e kësaj kompanie do të jetë në dispozicion për shitje në tremujorin e katërt të këtij viti, si dhe do të kushtojë 38,000 euro.

(Kosova Sot Online)