Audi prezanton “rrufenë” RS e-tron GT

  • A.P /
  • 22 shkurt 2021 - 16:10
Audi prezanton “rrufenë” RS e-tron GT

Prodhuesi i njohur gjerman i veturave, Audi, e ka prezantuar modelin sportiv, tërësisht elektrik, Rs e-tron GT. Kjo veturë pritet të jetë rivale e të famshmeve Tesla Model S dhe Porsche Taycan.

Të interesuarit do të mund ta porosisin blerjen e kësaj super-veture nga maji i këtij viti, ndërsa çmimet do të fillojnë nga 126.000 euro.

(Kosova Sot Online)