E mahnitshme: iPhone i djegur, ende punon

  • S.A /
  • 11 November 2023 - 12:05
E mahnitshme: iPhone i djegur, ende punon

Ka vite që shfaqen histori mahnitëse të përdoruesve të iPhone dhe përvojave të tyre. Një përdorues i Reddit tregoi përvojën e tij në seksionin e diskutimit të iPhone. Nëfakt, telefoni i mori flakë, por vazhdoi të punonte, transmeton "Kosova Sot Online".

Termi i saktë që përdori përdoruesi ishte “zjarr i madh”, kështu që ne po hamendësojmë se ngajrja ka ndodhur në një piknik apo diçka tjetër.

{695942/}

Në çdo rast, nga fotoja e bashkangjitur shihet një iPhone i djegur dhe pranë tij është një maskë që dëshmon për vuajtjet që ka kaluar pajisja.

Pavarësisht kësaj, sipas këtij përdoruesi, iPhone merrte telefonata brenda disa minutave pasi ishte nxjerrë nga zjarri. Edhe pse nuk mund të karikohej, bateria zgjati deri në mëngjes për të transferuar të dhënat që i nevojiteshin. Nuk e dimë se çfarë modeli është ky, por e dimë se nuk është seria iPhone 15 apo iPhone 14 Pro për shkak të dizajnit.

Duke pasur parasysh që kishte MagSafe, ne gjithashtu e dimë se nuk është më i vjetër se seria iPhone 12. Në çdo rast, kjo është më pak e rëndësishme sesa qëndrueshmëria e mahnitshme që ka treguar telefoni.

(Kosova Sot Online )