Pozita e re në seks që po çmend çiftet, ja cila është

  • 02 prill 2019 - 14:47
Pozita e re në seks që po çmend çiftet, ja cila është

Po kërkoni ta ‘erëzoni’ jetën tuaj seksuale? Për juve kemi një pozitë të re të zjarrtë që mund ta provoni në dhomën tuaj të gjumit. “Space Hopper” është një teknikë jashtë kësaj bote që ju lë femrave të marrin kontrollin gjatë aktit. Ekspertja e seksit nga “Lovehoney”, Sammi Cole, ka bërë të ditur përse femrat dominuese e pëlqejnë këtë lëvizje. Ajo ka thënë për “Daily Star Online”:

“Pozita “Space Hopper” është e përsosur për femrat që pëlqejnë të kanë kontrollin”. Një kthesë e përdredhur apo si një kauboje, zonjat e vendosin ritmin duke u ngjitur në majë të partnerit të tyre. Kanë mundësinë për të stimuluar klitorisin e tyre, duke përzgjedhur këndin më të mirë që ato e preferojnë. Sammi ka shpjeguar si ta aplikoni teknikën “Space Hopper”.

Ajo thotë: “Ai shtrihet në shpinë derisa ajo përballet me shputat e tij, duke e mbërthyer atë dhe gjunjëzuar me këmbët e saj që shtrihen në ijët. Për të është një pamje e hatashme e të pasmeve derisa ajo e ‘kalëron’ atë. Për të, është një pozitë e lehtë për t’i përdorur duart për ta stimuluar klitorisin e saj apo edhet thimthat”. Përderisa pozita “Space Hopper” kërkon që femra të jetë më larg nga partneri, do të thotë se pak intimitet humbet.

Për fat të mirë, kjo çështje rregullohet duke rregulluar një pasqyrë aty pranë. Do të ishte shumë erotike ta shikosh partnerin dhe veten teksa kënaqeni po ashtu.

Image

(Kosova Sot)