Stili i puthjes, sipas shenjës tuaj të Zodiakut

  • 11 prill 2019 - 04:00
Stili i puthjes, sipas shenjës tuaj të Zodiakut

Kur mendoni për të, puthja është diçka e thjeshtë saqë habiteni përse njerëzit e bëjnë të madhe. Ja si puth secili person sipas shenjës tuaj të Zodiakut. 

DASHI

Image

Nuk mund të duroni asgjë që ndihet shumë e përgjithshme, kështu që puthjet tuaja janë reale të aventurës. Nuk keni frikë t'i kafshoni buzët, duke vendosur gjuhën në secilin kënd.

DEMI

Image

Për sa i përket Demit, sa më gjatë aq më mirë kur bëhet fjalë për puthjet. Nuk i duroni çukitjet në buzë; keni nevojë për puthje të mirë franceze gjithmonë.

BINJAKËT

Image

Dëshironi që secilën puthje që dhuroni të jetë e përsosur, që do të thotë se pëlqeni të kaloni kohë për të gjetur ambientin e përsosur kurdo që mundeni.

GAFORRJA

Image

Jeni për romancë të lartë, kështu që pëlqeni puthjen dramatike me pasion. Ju pëlqen të ndiheni sikur jeni ngjitur për partnerin në secilën mënyrë të mundshme.

LUANI

Image

Puthni në mënyrë të shkëlqyeshëm, ndoshta më i miri nga të gjitha shenjat, që do të thotë se bota është guaska juaj kur bëhet fjalë për puthjet, sepse keni përsosur teknikat.

VIRGJËRESHA

Image

Vështirë për t'ju lënë përshtypje, që do të thotë se pëlqeni të keni kontrollin e puthjeve, kështu që partneri mos të ketë mundësinë të bëjë diçka e mos t'ju pëlqejë.

PESHORJA

Image

Nuk do ta puthni askënd nëse nuk keni ndjenja të forta për të, e kjo ju bën gjithmonë të jeni të gjallë dhe gjithmonë të jeni të mbushur plot me emocione.

AKREPI

Image

A e dini atë skenën nëpër filma kur djali e merr femrën dhe e përkul nga prapa për një puthje të mirë? Po, pak a shumë edhe ju pëlqeni të trajtoheni kështu.

SHIGJETARI

Image

Ju mërziteni shumë shpejt, që do të thotë se gjithnjë jeni në kërkim për mënyra për të gjetur shkathtësi të reja dhe dinamikë në puthje.

BRICJAPI

Image

Ju pëlqeni puthjen e thellë, që vendosni një shenjë në kohën që kaloni me partnerin tuaj, që i lini përshtypjen se jeni në mënyrën si ai dëshiron.

UJORI

Image

Puthjet tuaja janë gjithmonë të gjata, sepse nuk pëlqeni gjë më shumë sesa ngrohtësinë që ndjen trupi i partnerit kur bashkohet me tuajin dhe buzët me njëra-tjetrën.

PESHQIT

Image

Ju jeni super "old school" kur bëhet fjalë për puthjet. Pëlqeni të filloni me një puthje të butë dhe më pas kaloni tutje, kaloni nëpër faza të ndryshme derisa të arrini kënaqësinë.

(Kosova Sot)