Parashikimi nga Jorgo Pulla: Financat, dashuria e karriera, ç’kanë parashikuar yjet për muajin Shtator

  • 04 shtator 2019 - 16:20
Parashikimi nga Jorgo Pulla: Financat, dashuria e karriera, ç’kanë parashikuar yjet për muajin Shtator

Si do të jetë ky muaj për ju? Cila do të jetë shenja me fat e shtatorit, dhe si do të ecin planet tuaja? Lexoni horoskopin e përgatitur për “BalkanWeb” nga astrologu i njohur Jorgo Pulla.

DASHI
Të përgjithshmet:Ky muaj do të jetë mjaft intensiv dhe plot me prova të reja, zhvillime dhe të papritura për shenjën tuaj. Me kater planete ne Virgjereshe (Dielli,Merkuri,Marsi dhe Aferdita) më 14 Shtator plotesohet Hena e plote ne aksin Virgjereshe Peshk qe do keni mundësi të njihni njerëz të rinj të cilët do të jenë të rëndësishëm për të ecur para çështjeve që keni lënë pas për një kohë të gjatë. Ne te njeten dite kalon dhe Merkuri ne Peshore. Do të lëvizni për të përfunduar punët që kanë qenë të pazgjidhura, edhe pse do jetë mjaft e lodhshme, kjo do t’ju japë lehtësim të madh.Në nivelin e marrëdhënieve do të ketë pengesa të vogla kjdes ne kete dite mund te keni ndonje keqkuptim me i/edashuren tuaj ,ose mosmarrëveshje dhe keqkuptime me njerëzit në mjedisin tuaj familjar. Përpiquni të mbani ekuilibrin sepse kjo nuk do jetë mirë për asnjë. Shijoni daljet me miqtë dhe përpiquni të gjeni rrugëdalje që të relaksoheni.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj nuk mund të ndikohet nga psikologjia e keqe ndonjëherë. Do të ketë momente tensioni dhe ndoshta edhe me disa gjëra që do të ndodhin në lidhje me ankesat e së kaluarës.Mundohuni të shihni gjërat sot, mos lejoni që energjia e keqe e ditëve të ndikojë në marrëdhënien tuaj me bashkëshortin tuaj, bisedoni me të dhe kërkoni mirëkuptimin e tij. Me date 23/9 Dielli kalon ne shenjen e Peshores. Çdo gjë do të përparojë me perspektivat më të mira të mundshme.Për aq kohë sa shprehni atë që po ndodh me ju dhe do ta shihni së bashku me i/e dashuren tuaj do t’i kapërceni problemet dhe do të lëvizni më fort bashkë ju ndihmon dhe Hena e plot ne aksin Virgjeresh Peshk.Ju që jeni vetëm dhe po kërkoni partnerin që po ëndërroni, së shpejti do të shihni se Afërdita tek Peshorja prej dates 14/9 e tutje do të stabilizoni lidhjen njohjet tuaja dhe do t’ju sjellë atë që kërkoni.

Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj gjithçka do të shkojë mirë dhe pa ndonjë zhvillim të veçantë. Ka një humor të qetë në mjedisin tuaj të punës dhe kjo ju bën të ndiheni mirë me kolegët tuaj.Përpiquni të bëni marrëveshje biznesi apo biznese të reja në me date 14/9 mundohuni ti mbyllni cdo ceshtje sepse eshte nje kohe ideale me Henen e plot ne aksin Virgjereshe Peshk , eshte nje kohe dhe perjudhe mjaft ideale per juve te kesaj shenje.Në financat tuaja, përpiquni të mos shpenzoni shumë.

DEMI
Të përgjithshmet: Muaji do jetë shumë i bukur, i relaksuar për ju sidomos nga data 14 /9 me Henen e plote ne shenjen e Virgjereshes ju ndikon shume ne ceshtjet e rendesishme qe mund te keni dhe më pas sundimtari juaj Afërdita do ta bëjë hyrjen e saj tek Peshorja. Qëllimet tuaja një nga një plotësojnë misionin e tyre dhe kjo ju bën të ndiheni të kënaqur gjë qënxit vetëbesimin tuaj.Takimet shoqërore, daljet me miq dhe shokë të rinj do t’ju ndihmojnë. Me sate 28 me Henen e re do te keni mundesira te medhaja ne nisma te reja dhe nje lajm pozitiv nga nje person I larget qe ka te bej me sferen sentimentale .Mundohuni të bëni takime pune ne lidhje me kontrata te ndryshme sepse ka per te ja vlejtur. Përfitoni nga mundësitë që do t’ju jepen për udhëtime dhe pushime të shkurta që do t’ju çlodhin.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj ruan stabilitetin dhe qetësinë që ju kënaq dhe ju shpreh. Me 14/9 Hena e plot ne aksin Virgjereshe-Peshk ju jep mundesi të diskutoni gjithçka dhe të zgjidhni së bashku me i/e dashuren tuaj se cilat çështje shfaqen dhe kjo ju bën të jeni të pamposhtur.Një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë nga data28/9 me Henen e re ne Peshore e në vazhdim ku Merkuri do të jun japi mundesin qe te mendoni qart dhe te vendosni per jeten tuaj, do ju çlodhë dhe do relaksoheni që të dy, por në mendje jeni pozitiv dhe nuk do të humbni.Ju që nuk jeni në një marrëdhënie në këtë periudhë keni dalë nga një situatë e komplikuar dhe mos u ngutni për të ecur përpara në hapat që duhet ne kete muaj mbyllni gjithcka keni me të kaluarën.

Preferoni daljet e relaksuara dhe flirtimi, përpiquni të jetoni në ritmet e verës dhe në fund do të shihni se gjithçka do t’ju buzëqeshë.
Parashikimet profesionale: Ikeni te gjitha mundesit ne kete muaj per te stabilizuar punen tuaj dhe jo vetem eshte nje perjudhe perfekte. Ne lidhje me punen keni arritur me shumë përpjekje qëllimet tuaja, dhe kjo ju mbush me kënaqësi.Para se të vendosni objektiva të reja mirë është të relaksoheni për një kohë.Një udhëtim pune do t’ju japë ide të reja dhe së shpejti do të jeni në gjendje të bëni ndryshime në lidhje me përparimin tuaj në vendin tuaj të punës. Ekonomia gjithsesi duket se shkon mire.Keni përmbushur detyrimet e së kaluarës dhe së shpejti financat tuaja do të llogarisin fitime që do t’ju japin shumë buzëqeshje!

BINJAKET
Të përgjithshmet: Ky muaj futet pak nxitimthi dhe ju streson pak ne lidhje me pune dhe ne ceshtje te reja qe mund te ju dalin gjat kesaj perjudhe me date 14/9 Hena e plote ne aksin Virgjereshe Peshk ju jep nje mundesi me teper ne zgjidhjen e nje ceshtje pasurie te paluajteshme, me date 23/9 ven radha e diellit qe shkon ne Peshore per te rrezatuar sferen sentimentale,me Merkurin që shkon tek Virgjëresha nga data 14/9 do t’ju relaksojë dhe qetësojë.Është koha e duhur për të mbushur bateritë tuaja.

Shmangni angazhimin në biseda me njerëzit në mjedisin tuaj familjar sepse këmbëngulja e të tjerëve është e sigurtë që do t’ju ndihmoj shume ne veshtiresit qe mund te hasni.Nga data 28/9 e muajit me Henen e re ne Peshore përpiquni të gëzoni miqtë dhe njohjet e reja dhe do zgjeroni rrethin tuaj të njohjeve.Kjo do t’ju bëjë mirë dhe do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Parashikimet në dashuri: Ky muaj duket mjaft pozitiv por sidomos mbas dates 14/9 ne 15diteshin e dyte me Henen e plote ne aksin Virgjereshe -Peshk.Atmosfera juaj erotike po rritet ndërkohë jetoni me partnerin tuaj momente shumë të bukura dhe unike. Do afroheni shumë afër me partnerin tuaj dhe një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë do t’ju japë mundësinë të pranoni ndjenjat tuaja dhe planet e ardhshme në lidhje me marrëdhënien tuaj që shpreh dhe ju bën të ndiheni të sigurt.Ju keni çdo arsye të fluturoni mbi retë pasi përgjigja e /e dashjures tuaj është aq e dukshme saqë ju jep kënaqësi dhe plotësi. Ju që jeni ende i vetëm nuk do të jeni për shumë kohë të gjatë, sapo dashuria që keni pritur për një kohë të gjatë, pushton jetën tuaj. Bëhuni gati të jetoni ëndrrën që ju meritoni!

Parashikimet profesionale: Duket se ne gjysmen e dyte te muajit diku aty nga data 14/9 me Henen e Plote ne aksin Peshore-Pesh. Ne kete date e tutje eshte mire te mbyllni ceshte te rendesishme qe ju kan lodhur nga e kaluara . Shikohet nje muaj I mire ne anen ekonomike dhe ne ate te punes , mirë është të mos shpenzoni kohë me çështje që nuk përfitoni dhe nuk ju japin kënaqësi.Një udhëtim pune do jetë arsyeja e rëndësishme për t’i parë gjërat ndryshe dhe për të bërë ndryshime në temën e punës suaj. Në financat tuaja, pamja është përmirësuar ndjeshëm, por nuk duhet të jeni të vetëkënaqur sepse në çdo kohë ekziston rreziku për të dalë jashtë buxhetit.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Ky muaj do ketë shumë surpriza dhe sfida për ju. Me Hënën e plote ne aksin Virgjëreshe-Peshk në 14/9 do të keni njohje të reja.Do të përfitonitë vazhdoni me disa nga planet tuaja dhe të arrini në qëllime që keni vënë në aspektin social dhe personal.Propozimet për bashkëpunime do t’ju japin ndihmë për të fituar atë që keni në mendje ne te njejten dite Merkuri kalon ne Peshore.Në mjedisin tuaj familjar do të keni shumë momente të bukura.Ndërkohë do pranoni takime që do të zbulojnë dallimet dhe ngjarjet që ju kanë larguar nga njerëzit në mjedisin tuaj të afërt dhe kjo do t’ju justifikojë dhe do t’ju japë kënaqësinë që meritoni!
Parashikimet në dashuri:

Marrëdhënia juaj këtë muaj do të jetë e mbushur me surpriza të papritura pasi partneri juaj do t’ju habisë me sugjerimet që do ju bëjë. Me Henen e plote ne aksin Virgjereshe –Peshk nga data 14/9 dhe me pas një udhëtim do t’ju sjellë edhe më afër tij dhe së shpejti mund të merrni vendimin për të formalizuar marrëdhënien tuaj dhe për të ndryshuar zotimet e besnikërisëdhe betimet. Ju që jeni vetëm dhe gëzoni kohën tuaj në një mënyrë tepër të paparashikueshme, është koha të nxisni praninë e dashurisë në jetën tuaj dhe mendoni se do te ja arrini qellimit tuaj , dashuria që vjen do t’ju pushtojë në të gjitha nivelet!

Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale, gjithçka justifikon dhe lëviz me një ritme që ju kënaqin. Një udhëtim biznesi do ju bëjë që të rishikoni qëllimet e biznesit tuaj me date 14/9 me Merkurin , me pas Aferdita ne shenjen e Peshores dhe në fund të muajit me Henen e re ne Peshore me date 29 dhe më pas do të ndiheni gati për ekspozime të reja biznesi.Financat tuaja janë përmirësuar shumë, dhe kjo është ajo që ju bën të sigurt për të kaluar në një treg të ri që keni pasur në planet tuaja për një kohë të gjatë. Probleme me trashëgiminë do të zgjidhen dhe do t’ju sjellin dobi!

LUANI
Të përgjithshmet: Ne gjysmen e pare te ketij muaji ju gjen shume te angazhuar me pune te ndryshme qe po mundoheni ti vini ne nje sira , si takime dakortesime sidomos ceshtjet qe kan te bejne me bankat .Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj .Me date 23/9 Dielli planeti juaj kryesor shkon ne shenjen e Peshores ku ju jep nje mundesi me teper per te mbyllur disa ndikime qe kan te bejne me te kaluaren tuaj,Me date 28/9 Hena e re ne shenjen e Peshores ku nga kjo date e tutje shikoni mundesit per te stabilizuar ekonomin punen dhe jo vetem.

Ky muaj do t’ju ftojë dhe do ofrojë shumë mundësi për njohje të reja dhe takime që do të rrisin psikologjinë dhe gjendjen tuaj. Atmosfera e vjeshtës ju kap me ndjeshëm dhe ju mbush me energji dhe veprim. Disa plane dhe synime që kishit vënë në nivel shoqëror, ndoshta do t’i lini për një kohë menjanë pasi nevoja tuaj për qetësi dhe relaksim është më e madhe.Shijoni rrugëdaljet dhe zbrazni mendjen tuaj nga mendimet që kanë të bëjnë me programet dhe punët … jetoni dhe shijoni momentet e ofruara nga muaji i parë i vjeshtës pa pezullime.

Parashikimet në dashuri: Merkuri do të shkojë tek Virgjëresha ne date 14/9 dhe çdo gjë qetësohetJu që jeni në një lidhje dhe jeni ndier kohët e fundit se i/e dashura juaj nuk ju kupton apo nuk ju dëgjon, mirë do jetë, të sugjeroni diçka ndryshe dhe përpiquni të thyeni rutinën që po përjeton marrëdhënia juaj.Në dorën tuaj është të bëni te mundur që do të rinovojnë ajrin dhe klimën në marrëdhënien tuaj. Ju që jeni vetëm nuk duket se kaloni keq në flirtim e cila ju josh shumë, por për ju që po kërkoni të gjeni gjysmën tjetër shumë shpejt me Afërditën do te ju ndihmoj qe te gjeni njeriun tuaj te zemres ku do shfaqet në jetën tuaj ajo që kërkoni dhe ëndërroni.
Parashikimet profesionale:

Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj Qetësohuni, dimë që keni gjendjen për të arritur përsosmërinë në punën tuaj, por këtë herë për shkak të disponimit që ju nxit, qe te ecni akoma mew shpejt ne gjerat e rendesishme tuajat,me date 23/9Dielli shkon ne shenjen e Peshores ne kete koh duket se do te keni me shume angazhime ne pune dhe ne takime te papritura qe mund te keni .Në punën tuaj keni arritur aftësitë tuaja dhe mundesi te reja ne stabilizimin ekonomik ku per juve ka nje pesh te madhe ne te ardhmen , kështu që relaksohuni pak, merrni kohë sepse së shpejti do të ktheheni në ritmet tuaja!Një çështje financiare që ka të bëjë me çështjet e kaluara do t’ju lehtësojë!

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Gjendja juaj këtë këtë muaj me Henen e plot qe realizohet në shenjën tuaj me date 14/9do të jetë plot me energji dhe veprim, do t’i mbushni interesat tuaja me miqtë dhe njohjet, si dhe takimet te rendesishme shoqërore që do të tërheqin vëmendjen tuaj dhe do t’ju aktivizojnë edhe më shumë. Qëllimet që keni vendosur do t’ju japin kënaqësi të plotë pasi do të jeni të kënaqur dhe do t’ju japin forcë dhe besim.Në fushën familjare do të shfaqen disa çështje që do te ju bejne te ndiheni superjore ne ceshtjet e rendesishme te familjes ku I dihet?

Nje gezim I papritur vjen ne familjen tuaj, sidomos nga data 14/9 ku tre planete ne shenjen e Peshores (Merkuri,Aferdita,dhe Dielli pak me von ) do të ndikojë pozitivisht ne shenje tuaj , perjudhe ideale ne vazhdim
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këtë muaj do të jetë plot momente ngrohtësie dhe dashurie. Bashkëshorti juaj do t’ju bëjë një surprizë të madhe me të cilën do tregojë dashurinë e tij të madhe dhe lumturinë kur marrëdhënia juaj është e strukturuar në baza shumë të forta.Pritshmëria juaj, karakteri juaj pozitiv dhe interesant e kanë bërë i/e dashuren tuaj të besojë në marrëdhënien tuaj në mënyrë që të mendoni shumë seriozisht për perspektivën e një hapi tjetër, ndoshta një prezantim më formal i marrëdhënies tuaj dhe ndoshta ka ardhur koha për të bërë propozimin, do të shihni se fillimi i një jete të re ju ndjek!Ju që jeni vetëm mos u shqetësoni, së shpejti do të gjeni bashkëshortin e jetës suaj!
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj profesionale çdo gjë shkon mirë këtë periudhë.

Do të përfundoni punët dhe detyrat e punës dhe shumë shpejt do të jeni në gjendje të gjeni kohën e lirë për t’u çlodhur me më shumë oreks dhe pasion për të paraqitur planet tuaja të biznesit. Kujdes në financat tuaja, mos u hapni sepse kohët janë të vështira dhe duhet të lëvizni me kujdes!

PESHORJA
Të përgjithshmet: Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj, me shkathtësinë tuaj të veçantë do të arrini të tejkaloni çdo veshtiresi apo siklet që do t’ju ndodhë.Ne te njejten dite ku Merkuri ne shenjen tuaj pak me von vjen dhe Aferdita ne shenjen tuaj ku formohet nje kend kaq ideal ku asnjehere nuk e keni menduar do te ju jepet mundesia rendesia qe do te keni ne kete muaj eshte pune dhe ekonomia ku do te shikoni ngritje te rendesishme ne kete aspekt.

Do të keni mundësinë të kontaktoni dhe të komunikoni me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë shoqëror. Kjo do t’ju japë zgjidhje dhe do tësugjeroni ndryshime që do të jenë sfiduese dhe do të përfitoni në arritjen e qëllimeve tuaja të ardhshme.Në mjedisin tuaj familjar me Diellin qe shkon ne shenjen tuaj me date 23/9 fillon muaji juaj I lindjes ku ju ndrichon anen tjewter te jetes suaj , muaji mbyllet me Henen e re ne shenjen tuaj. Mmbani ekuilibrin dhe gjithçka do të shkojë me rezultatin më të mirë të mundshëm për të gjithë.

Parashikimet në dashuri: Në emocion të gjitha duken të jenë në rrugën e duhur, pasi komunikimi me i/e dashureen tuaj ka pushtuar nivele të mira. Në këtë kohë do të jeni shumë mirë me partnerin tuaj, momentet e nxehta dhe të qeta do t’ju sjellin edhe më shumë dhe një udhëtim i vogël do të jetë një aratisje që me siguri do ju rinovojë dhe rifreskojë marrëdhënien tuaj.Ju që jeni vetëm dhe kërkoni këtë kohë, sigurohuni që më të mirat po vijnë. Një person nga e kaluara do t’ju shqetësojë dhe do t’ju bëjë të ndiheni shumë bukur.

Parashikimet profesionale: Eshte ne te miren tuaj qe kete muaj ta filloni me ngadale gjerat qe ju interesojne sepse fillimi I mbare gjysma e punes per juve te kesaj shenje ,aftësitë tuaja profesionale janë shumë të mira pasi ju kënaq çdo hap në aspektin individual dhe financiar.Nuk do të ketë ndryshime në plane, gjithçka duket sikur po shkon qetë në hapësirën tuaj të punës, ndërkohë në pjesën e prapme të mendjes tuaj tashmë keni planet tuaja të mëdha. Ju tani do të jeni gati për hapa më të guximshëm dhe vendimtarë.Në financat tuaja kujdes hapat tuaj sepse ekziston rreziku të dilni nga buxheti, mos bëni gabimeqë do ju bëjnë të pendoheni!

AKREPI
Të përgjithshmet: Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj. Gjithashtu ne te njejten dite Merkuri shkon ne Peshore .Pak me von shkon dhe Afërdita tek Peshorja ,me date 23/9 ku dielli shkon ne shenjen e Peshores ju ndihmon shume ne zhvillimet ne pune dhe ne marjen e nje kredie biznesi eshte kohe perfekte per juve te kesa shenjen , do të shpërbleheni shumë, pasi njerëzit në mjedisin tuaj do ju sugjerojnë gjëra që do të jenë një sfidë dhe një mundësi reale për të realizuar qëllimet tuaja.
Parashikimet në dashuri: Cdo gje qe lidhet me aspektin sentimental sidomos juve te dhjediteshit te pare do te ju jepet mundesia ne te gjitha sferat e dashuris ne njohje , ne takime , ne fejesa per gjithcka eshte nje muaj mjaft pozitiv ne kete drejtim.

Marrëdhënia juaj nga Data 14/9 me Henen e plote ne Virgjereshe si dhe dhe Afërdita ne kete shenje është mjaft e kënaqshme dhe ju jep paqe ne lidhjen tuaj . Por brenda jush ndjeni se jeni mjaft entuzjaste doni një rinovim.Një ndryshim është intensiv dhe është me të vërtetë në dorën tuaj për ta fituar atë, pasi partneri juaj është i hapur dhe i gatshëm të ndjekë dëshirat tuaja.Ju që jeni vetëm në këtë periudhë, edhe pse shpeshherë mendoni se do të donit të ishit të qëndrueshëm në një marrëdhënie, shijoni vetminë tuaj dhe karikoni bateritë tuaja me daljet, me shoqëri të mirë dhe interesante dhe humor të relaksuar.Por së shpejti shigjetat e dashurisë synojnë të sundojnë dhe janë të pranishme në jetën tuaj për stabilizuar te ardhmen tuaj.

Parashikimet profesionale: Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj. Në punën tuaj gjithçka duket se ju kënaq, sepse klima është e qetë dhe ka bashkëpunim të mirë me kolegët tuaj. Do mendoni shumë seriozisht për marrjen e një pozicioni të ri, por nëse nuk jeni absolutisht të sigurt për të mos bëni biznes.Një plan i ri biznesi që do ju sugjerohet do të sfidojë që ta punoni në vetvete dhe kur të jeni gati ta pranoni atë. Në financat tuaja shikohet nje rritje e konsiderueshme nje muaj ky ku ju shperblen lodhjen stresin qe keni pasur me pare tani e tutje gjithcka esht ne vendin e vet !

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Ky muaj do të jetë shumë i gëzueshëm për ju, pasi energjia dhe dinamizmi juaj do të rrisë disponimin tuaj dhe do t’ju bëjnë ta ndjeni atë. Ju do të jeni gati për të kapërcyer çdo vështirësi dhe pengesë në të gjitha kohërat kur disponimi juaj për zgjidhjen e çështjeve do t’ju bëjë më efektiv. Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj, pasi do ju japin mundësinë për të arritur qëllimet sociale dhe planet që keni në mendje.Shumë të favorizuar do të shkojnë gjërat dhe në mjedisin tuaj familjar me date 23/9 ku Delli ne Peshore ju ndihmon shume te shikoni gjithcka ne detaje qe juve te jeni te sigurt per te ja arritur qellimit tuaj.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje çdo gjë do të shkojë mirë me i/e dashuren tuaj dhe një udhëtim që vendosni së bashku do t’ju sjellë edhe më afër.

Në të njëjtën kohë do t’ju ndihmojë të shijoni shumë momente të mrekullueshme larg nga rutina dhe jeta e përditshme. Shijoni mundësitë dhe lini romantizmin tuaj të prekë më shumë zemren tuaj. Ju që nuk jeni në një marrëdhënie mos u zhgënjeni, shanse te medhaja ju sjell Afërdita që shkon tek Peshorja jus jell lidhje te reja , disa lidhje qe jeni shkeputur me pare kan kthim dhe e stabilizoni nje here e mire.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj gjithçka do të shkoj qetë dhe pa ndonjë surprizë të veçantë ose ndryshime. Shumë nga projektet që keni në mendje për punën tuaj do të realizohen ose do të gjeni shenjat e para pozitive të cilat do përfitojnë në një nivel individual dhe financiar.Klima e mirë e punës do të përfitojë nga avancimi i ideve tuaja inovative, gjithçka do t’ju sjellë dobi. Në financat tuaja, keni çdo arsye të buzëqeshni pasi imazhi i tyre është përmirësuar shumë, vazhdoni kështu dhe shpesh do të kënaqeni për çdo gjë!

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Ky muaj do të jetë shumë i këndshëm pasi do të jetë me një atmosferë shumë pozitive në lidhje me planet tuaja. Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj. Me Merkurin ne Peshore që favorizon shenjen tuaj si dhe Dielli ne date 23 kalon ne Peshore ju jep shpres dhe mundesi ne cdo drejtim . nga 28/9 hena e re ne Peshore, tregon se do të keni shumë mundësi për njohje të reja të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë në të ardhmen në arritjen e synimeve tuaja shoqërore.Me qetësinë dhe aftësinë e veçantë që keni për të zgjidhur çështjet që dalin drejtpërdrejt dhe veprojnë me vendosmëri është e sigurtë se do të fitoni edhe më shumë aleatë pranë jush. Në mjedisin tuaj familjar, shmangni konfliktet ose mosmarrëveshjet, mbani tonet e ulëta dhe kjo do t’ju sjellë shumë përfitime dhe do ju mbështesë.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj po kalon një fazë shumë të kënaqshme, pasi keni arritur me partnerin tuaj një nivel shumë të mirë të komunikimit. Do të bëni një udhëtim të shpejtë dhe të shkurtër që do t’ju sjellë afër dhe do t’ju mbushë me momente shumë të bukura relaksimi. Ju që jeni vetëm, së shpejti me Afërditën që ju favorizon nga Peshorja si dhe Dielli me date 23 shkon ne peshore do të shfaqet në jetën tuaj personi që ju prisniprej shumë kohësh. Shijoni qetësinë që ofron shoqëria juaj.
Parashikimet profesionale: Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj.Mundohuni kete dhjeditesh te pare te ketij muaji, te mbani ndonje secret si oferta pune qe do te keni apo nje ngritje ne detyre, eshte mire qe ta realizoni me pare pastaj mund te bisedoni per gjithcka. Financat tuaja janë përmirësuar shume akoma me mire do te jeni ne pjesen e dyte te ketij muaji.

UJORI
Të përgjithshmet: Muaji i pare i vjeshtes fillon me kenaqesi dhe intuit positive per juve Ujor te dashur ,ndikimet planetare per kete muaj sic eshte Hena e Plote ne Virgjereshe, me Merkurin që ju favorizon pothuajse te gjith muajin dhe Hena e re ne fund te muajit me date 28/9 ne peshore ju jep shanse dhe mundesi ne korigjime qe mund te beni ne puen tuaj dhe te stabilizoni gjithcka ju duhet,kjo perjudhe dhe pjesa e dyte e ketij muaji do t’ju japë shumë buzëqeshje, pasi mundësitë për miq të rinj do të përfitojnë nga ju në të gjitha nivelet dhe veçanërisht në planet tuaja sociale.Këtë muaj me Merkurin ne Peshore si dhe aferdita ne te njejten shenje qe ju jep mundesin të takoni njerëz që do t’ju ndihmojnë të përfundoni disa projekte dhe të arrini qëllimet që keni vendosur dhe është e sigurt se kjo do t’ju bëjë të ndiheni edhe më të fortë dhe më të sigurt për veten tuaj. tonin!

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie, këto ditë duhet të jeni pak më të vëmendshëm ndaj fjalëve që mund të thoni dhe lëndoni pa dashur partnerin tuaj. Aferdita planeti I dashurise jus jell me afer juve qe jeni ne kerkim per ndonje lidhje apo njohje serioze eshte nje mundesi me shume per juve qe te arrini ne stabilizim te lidhjes suaj dhe keni per te ja arritur pikerisht kete muaj. Bëni një udhëtim të shkurtër me i/e dashuren tuaj dhe sqaroni gjërat, kjo është mënyra më e mirë! Favorizohen shume dhe lidhjet e largete afrohen me shume kete muaj eshte dicka positive per juve , së shpejti do ta takoni njeriun qe meritoni , jini gati të jetoni ndjenja shumë të forta!

Parashikimet profesionale: Ky muaj do të jetë i qetë në vendin tuaj të punës. Shumë situata interesante do të fitojnë vëmendjen tuaj pasi marrëveshjet e biznesit dhe partneritetet e reja do të monopolizojnë interesin tuaj.Do ju dalin propozime shumë interesante me stimuj që do t’ju sjellin përfitime financiare dhe do të rrisni fitimet tuaja. Është mirë të mendoni shumë seriozisht për këto propozime dhe t’i vlerësoni ato sepse mundësitë nuk paraqiten çdo ditë. Në ekonomi përpiquni të mbani ekuilibrin dhe mos shpenzoni pa menduar!

PESHQIT
Të përgjithshmet: Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suaj.Ky muaj me Merkurin dhe Aferditen që ju favorizon nga Peshorja do të rrisë në veçanti vetëbesimin tuaj pasi do prezantoheni me mundësi të reja për njohje me njerëzit që mbajnë një pozitë të lartë dhe pozicion shumë të rëndësishëm për t’ju ndihmuar të realizoni projektet dhe qëllimet tuaja.Do të keni shumë momente relaksimi dhe çlodhje që do t’ju mbushin me energji.

Shijoni daljet dhe ndikimin pozitiv që keni nga Afërdita tek Peshorja si dhe Merkuri që nga mesi I muajit dhe pastaj për t’ju bërë gjithnjë e më shumë në humor. Në date 23/9 Dielli kalon ne shenjen e Peshores ku do te ju qartesoj gjithcka keni ne mendje kujdes mos humbisni shanset qe mund te ju jepen juve te kesaj shenje esht nje perjudhe ideale per juve.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj, edhe pse kohët e fundit ka qenë shumë e vështirë, por mirëkuptimi dhe gjendja e mirë me të cilën i/e dashura juaj qëndron pranë ju ndihmon të tejkaloni të gjitha pengesat dhe pasiguritë që keni.Çdo gjë rregullohet dhe ju mbush me gëzim, shijoni momentet e bukura që partneri juaj ju jep, per juve qe keni dicka per moment do te shikoni se cdo gje do te ndryshoj ne favorin tuaj dhe do te jetoni ëndrrat tuaja!Ju që nuk keni një lidhje, duket se po kaloni bukur pasi daljet me shokë dhe shoqëri të këndshmeju çlodhin dhe ju qetësojnë, së shpejti do të vijë në jetën tuaj dashuria që prisnit!

Parashikimet profesionale: Me date 14/9 Hena e plot ku realizohet ne aksin Virgjeresh Peshk ju ndihmon shume ne cdo drejtim tuajin nje shans me teper ne takime apo lajme me njerez te rendesishem te punes suajnje perjudhe ideale shikohet ne dhjediteshin e dyte te ketij muaji per juve sepse do te keni shume angazhime persa I perket punes suaj dhe asaj ekonomike , nuk perjashtohet mundesia te ju behet nje ofert apo ngritje ne detyre shikoni me hollsi gjerat sepse eshte perjudhe perfekte per juve te kesaj shenje .Një udhëtim biznesi do t’ju japë mundësinë të mendoni për perspektivën e ndryshimit të interesave të biznesit. Në financat tuaja edhe pse imazhi është përmirësuar, përpiquni të mos hapeni, sepse rreziqet jan presence ne ekonomi.

(Kosova Sot Online)