“Po sikur…”- Gratë zbulojnë arsyet e vërteta se pse tradhtojnë partnerët e tyre

  • 03 nëntor 2019 - 09:03
“Po sikur…”- Gratë zbulojnë arsyet e vërteta se pse tradhtojnë partnerët e tyre

Qindra gra kanë marrë në një forum në internet, “Reddit”, për të zbuluar arsyet e vërteta që mashtruan partnerët e tyre.

Disa thanë se kishin humbur mendje sepse ndjeheshin të injoruara ose të mbytur ndërsa të tjerat thoshin se e kuptuan se preferojnë më shumë se një të dashur.

“FEMAIL” përzgjodhi pesë histori që përshkruanin arsyetimet kryesore që gratë jepnin për pabesitë e tyre dhe çfarë rezultoi nga vendimet e tyre.

“Sjellje mbytëse”

Një grua që mori pjesë në forumin në internet tha se ajo e tradhtoi partnerin e saj për shkak të sjelljes së tij ‘mbytëse’.

Ajo tha se ‘i dashuri i saj i çmendur’ ishte i vendosur për të kontrolluar çdo lëvizje të saj dhe se ai ishte i fiksuar pas asaj që ajo bënte ose ku ishte ’24 / 7 ‘.

“Tradhtare kronike”

Një grua tjetër tha se ajo ishte një tradhtare kronike. 

Ajo tha se nuk mund të ishte besnike, por kishte zbuluar një ‘model’ se si të kishte marrëdhënie polimerike.

“Pasi zbulova modelin poliamor dhe fillova ta jetoj, të gjitha mashtrimet e mia u ndalën,” tha gruaja.

“Ai më kushtoi vëmendje”

Një e treta e grave zbuluan se arsyeja përse ata kishin tradhtuar ishte sepse dikush tjetër i kishte kushtuar vëmendje, ndërkohë që partneri i tyre i injoronte. “Burri im nuk më kushtonte vëmendje dhe një mashkull nga i cili po blija mobilieje në internet filloi të sillej shumë këndshëm. Ai më kushtoi vëmendje madje gatoi edhe darkën për mua”, ka thënë njëra nga gratë.

“Kisha nevojë të eksploroja”

Një grua tregoi se e tradhtoi partnerin, sepse ajo e kishte takuar kur ishte shumë e re dhe marrëdhënia e tyre kishte qenë shumë serioze.

“Për mua personalisht, më duhej të dilja dhe të eksploroja veten seksualisht dhe madje në dinamikë të marrëdhënieve të ndryshme,” shkroi  ajo.

(Kosova Sot Online)