Po ju ku bëni pjesë? Njihuni me shenjat e horoskopit më gjumashe dhe ato që flenë më pak

  • A.P /
  • 22 korrik 2020 - 08:09
Po ju ku bëni pjesë? Njihuni me shenjat e horoskopit më gjumashe dhe ato që flenë më pak

Gjumi është një nga elementët më kryesorë të jetës sonë. Për një ditë të mirë, padyshim që ndikon edhe cilësia e gjumit. Por kur vjen puna te orët, jo të gjithëve na nevojitet e njëjta kohë.

Disa njerëz e kanë të nevojshëm gjumin e zgjatur, ndërsa disa të tjerë jo. Edhe pse mund t’ju duket habi, natyrisht edhe shenja e horoskopit ndikon, pasi disa prej tyre janë me të vërtetë gjumashe e disa jo. Ja sa orë gjumë ju nevojitet bazuar në shenjën tuaj të horoskopit:

Dashi – 6 deri në 8 orë gjumë në ditë. Demi – Hmmm, a ka mundësi 26 orë, apo nuk i ka dita aq? Binjakët – Ose 6 orë ose 12, nuk ka një të mesme. Gaforrja – Mjafton një pushim i vogël prej 30 minutash. Luani – 8 orë fiks!

Virgjëresha – 8.5 orë dhe zgjohet që me zilen e parë. Peshorja – 7.5 orë. Akrepi – 6? Oh jo 9, po, patjetër 9. Shigjetari – Ti fle vetëm kur (largqoftë!) të largohesh nga jeta. Bricjapi – Një 5 orarësh i fortë! Ujori – 7 orë gjatë javës dhe 14 në fundjavë…
Peshqit – 4 orë mjaftojnë.

(Kosova Sot Online)