Mos harxhoni më para për kremra! Pastroni fytyrën në mëngjes me këto 2 përbërës dhe nuk do plakeni kurrë

  • G.G /
  • 26 August 2020 - 13:45
Mos harxhoni më para për kremra! Pastroni fytyrën në mëngjes me këto 2 përbërës dhe nuk do plakeni kurrë

Në të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo është e gabuar, por më besoni se nuk ka nevojë të shpenzoni para për këtë. Sot do t’ju tregojmë një trajtim natyral që mund të eliminojë të gjitha shenjat e plakjes nga lëkura juaj dhe ju do të dukeni shumë më të rinj se mosha juaj aktuale.

Për këtë ilaç do t’ju duhet:

1 lugë gjelle kafeje e bluar

1 – 1/2 lugë gjelle qumështi. (Qumështi i papërpunuar është edhe më i mirë!)

Perdorimi: Kombinoje shijen e kafesë dhe qumështin dhe përzihet mirë. Përzierja do të jetë e trashë, por jo e pastër. Nëse është pak e vështirë për të punuar me vetëm shtoni pak më shumë qumësht. Lëreni përzierjen uluni për 3-5 minuta. Butësisht masazhoni përzierjen e kafesë dhe qumështit në fytyrë dhe le të thahet.

Kjo mund të jetë mjaft e çrregullt, prandaj sigurohuni që të aplikoni mbi një lavaman. Leni maskën për 15-20 minuta (ose më shumë nëse preferoni) dhe pastaj shpëlajni me ujë të ftohtë, masazhoni butësisht për të lyer çdo lëkurë të vdekur nga fytyra. Lëkura juaj do të jetë si e nje foshnje! Si një bonus shtesë, aroma nga kjo maskë është tepër relaksuese.

Shënim: Ju mund të ndjeni një shpim gjilpërë në fytyrën tuaj nga kjo maskë, por kjo nuk duhet të shkaktojë ndonjë acarim apo shqetësim.

(Kosova Sot Online)