Pija për shëndet të flokëve dhe lëkurës!

  • E.K /
  • 20 tetor 2020 - 10:36
Pija për shëndet të flokëve dhe lëkurës!

Përdoreni nga një lugë të supës tri herë në ditë, para bukës, ku më së miri është që ta përdorni lugën e drunjtë Kombinimi i përbërësve të thjeshtë ndikon mirë në shëndetin e flokëve dhe lëkurës!

PËRBËRËSIT

200 ml vaj të farave të lirit; tri qepë të vogla; katër limonë të madhësisë mesatare; 1 kg mjaltë natyror.

PËRGATITJA

Vendoseni limonin dhe qepën në bluarës (dy limonë të qëruar dhe dy të paqëruar). Shtojeni mjaltin dhe vajin. Përzieni derisa të krijohet një masë kompakte, e më pas qiteni në një kavanoz të qelqtë, duke e mbajtur në frigorifer, mirë të mbyllur. Përdoreni nga një lugë gjelle tri herë në ditë, para buke, ku më së miri është që të përdoret luga e drunjtë.

(Kosova Sot Online)