Doni t’i hiqni njëherë e përgjithmonë qimet e fytyrës ,ja 2 recetat më efikase e më natyrale

  • G.G /
  • 20 tetor 2020 - 10:49
Doni t’i hiqni njëherë e përgjithmonë qimet e fytyrës ,ja 2 recetat më efikase e më natyrale

Depilimi eshte nje proces sa bezdises po aq edhe i dhimbshem. Qimet dalin ne cdo kohe dhe vend e pa vend. Per te eleminuar qimet ekzistojne shume metoda por me te mirat jane ato natyralet.

Edhe pushi i fytyres disa femrave u shnderrohet ne qime pasi ato trashen dhe erresohen.

Per te hequr qimet ne pjesen e buzes se siperme ju duhet te pergatisni nje nga recetat e meposhtme ne vend te piskatores.

2 maska natyrale per te eleminuar pergjithmone qimet jane:

1 .½ luge çaji vaj kokosit

Tre luge miell

uje

Udhezime:

Aplikoni vajin e koksit ne lekuren e mbuluar me qime. Me pasten e perftuar nga mielli me ujin mbulojeni ate dhe lereni per 15 minuta. Me pas hiqni nga lekura dhe e shpelani me uje. Aplikoni nje krem hidratues ne lekuren tuaj pas perdorimit te kesaj maske.

Maska nr 2

2. ½ luge çaji bollgur

6-8 pika leng limoni

Nje luge gjelle mjalte

Udhezime:

Si fillim grini bllogurin dhe perziejeni derisa sa te formohet nje paste me lengun e limonit dhe mjaltin. Perzierjen aplikojeni ne fytyre dhe lereni te qendroj per 20 minuta. Per rezultate me te mira perseriteni kete procedure deri ne tre here ne jave.

(Kosova Sot Online)