Doni të dukeni më të gjata? Këto truke me veshjet do t’ju ndihmojnë shumë

  • G.G /
  • 31 December 2020 - 07:40
Doni të dukeni më të gjata? Këto truke me veshjet do t’ju ndihmojnë shumë

Shumë nga të famshmit tanë të preferuar si Kylie Minogue, Reese Witherspoon, Zoe Kravitz dhe Emma Roberts i përkasin kategorisë së imët të grave pasi kanë një gjatësi mesatare. Por kjo nuk i ndalon ata ndërsa ata japin mësime stili  në secilën nga paraqitjet e tyre publike.

E vërteta është se shumë gra e kanë të vështirë të gjejnë rrobat dhe të theksojnë pjesët e duhura të trupit për të dhënë përshtypjen e një siluete më të gjatë. Stilistët më të mirë pretendojnë se ka disa këshilla për t’ju bërë të dukeni më të gjatë.

Mos kini frikë të eksperimentoni me tekstura dhe printime të ndryshme

Provoni të vishni dollakë lëkure me një triko të përmasave të mëdha. Kjo do të theksojë pikat tuaja të holla ndërsa trupi do të duket shumë më i gjatë.

Provoni rroba nga masa të ndryshme

Gjithmonë sigurohuni që të shikoni përmasat e belit dhe vitheve për të siguruar që rrobat përshtaten mirë në trup, në krahasim me madhësinë e përgjithshme.

Nuk është e nevojshme të vishni gjithmonë thembra

Një mënurë e mirë për të tërhequr vëmendjen dhe për t’u dukur më e gjatë është të vishni pantallona. dhe t’i kombinoni ato me atlete. 

(Kosova Sot Online)