A e keni ditur që djersitja e tepruar shkaktohet prej hiperhidrozës?

  • A.P /
  • 03 mars 2021 - 15:44
A e keni ditur që djersitja e tepruar shkaktohet prej hiperhidrozës?

Me siguri e keni vërejtur se më shumë djersiteni gjatë verës. Vend për brengosje nuk ka, sepse natyra ofron zgjidhje.

RECETA NUMËR 1

Përbërësit: - 1 litër ujë - 4 qese çaj të gjelbër Përgatitja: Të gjithë përbërësit i vendosni në enë dhe i zieni për 15 minuta, e më pas i lini të ftohen. Me lëngun e fituar shpëlani duart, këmbët dhe nënsqetullat.

RECETA NUMËR 2

Përbërësit: - 10 miligramë uthull të mollës - 20 miligramë ujë Përgatitja: Përzieni të dy përbërësit dhe i pini çdo mëngjes në lukth të thatë, gjysmë orë para kafjallit. Jemi të sigurt se rezultatet nuk do të mungojnë.


(Kosova Sot Online)