3 mënyra për të fshehur lodhjen në sy kur kaloni një natë pa gjumë

  • G.G /
  • 19 July 2021 - 08:42
3 mënyra për të fshehur lodhjen në sy kur kaloni një natë pa gjumë

Jo të gjithë kemi dëshirë të zgjohemi herët për të shijuar ditën apo për të ushtruar aktivitete fizike që në orët e para të mëngjesit. Ka nga ata persona që mendimet dhe idetë u vijnë pikërisht në orët e vona të natës ndaj dhe nuk ngelen mjaftueshëm orë për të shijuar gjumin e mëngjesit pasi duhet të cohen për në punë. Por gjithmonë ka një zgjidhje, dhe këtu do të listojmë jo një por 3 të tilla:

Lëreni gjakun të qarkullojë si duhet: Të ndihmoni gjakun në fytyrën tuaj të qarkullojë sa më mirë do e ndihmoj atë të duket e fresket dhe plot jetë. Ka produkte për kujdesin ndaj fytyrës që ja u lejojnë këtë gjë.

Efekti i syve të mëdhenj: Pasi kemi hequr të kuqen nga pagjumësia dhe kemi berë gjakun të qarkullojë për një fytyrë që shkëlqen, tani duhet të kujdesemi për make up-in e syve. Duke i berë ata të duken të mëdhenj më anë të lyerjes me penel dhe rimel, do të dukeni sikur jeni zgjuar në 11 të paradites!

Lyeni buzët me ngjyra të ndezura: Një nga truket më të vjetra që njihet në të gjithë vendet e botës është pikërisht ky. Nëse buzëkuqi ju ikën pas disa orësh zgjidhja është që të përdorni një zbutës herë pas herë.

(Kosova Sot Online)