Ke vendosur të presësh flokët? Modelet e vjeshtës janë yll

  • G.G /
  • 15 tetor 2021 - 08:54
Ke vendosur të presësh flokët? Modelet e vjeshtës janë yll

Vjeshta dhe dimri e këtij viti është pushtuar nga sugjerimet për modelet e flokëve që na kujtojnë pamjen e yjeve rock në vitet ‘70 dhe ’80. Është vënë re që avash avash sezonet e fundit u rikthye shkallëzimi i flokut, volumi i shtuar dhe floku i gjatë e çrregullt.

Prerjet që ndryshe quhen: ‘mullet’, ‘shag’ dhe ‘wolf cut’ kanë nisur të përhapen edhe mes personazheve të njohur, sigurisht atyre që guxojnë më shumë. Mes fotosh ju tregojmë sugjerimet që vijnë nga showbizi botëror.

(Kosova Sot Online)