Po kthehen vetullat e holla?

  • A.P /
  • 14 nëntor 2021 - 16:03
Po kthehen vetullat e holla?

Vetullat e holla. Sa të gatshëm jemi për kthimin e tyre? A duhet të qëndrojnë akoma gjatë në dollap? Të vetullat shumë të hollë që kanë adoptuar të famshëm të panumërta nga vitet ’90 e në vazhdim të tilla si Gwen Stefani, Drew Barrymore, Angelina Jolie dhe Christina Aguilera duket të jetë duke u përgatitur sërish për vrullin e tyre.

Më kujtohen të dashurat e motrës sime në fillim të viteve 00 që bënin një gjumë dhe shkulnin vetullat e tyre derisa linja të ishte mjaft e hollë. Edhe pastaj erdhi Cara Delevigne dhe vetullat e saj (mjaft) të trasha dhe gjithçka ndryshoi. Të vetullat u bë më e natyrshme, shumë i çrregullt pa këtë të thotë se ata nuk kanë një formë të mirë në formë.

Vetullat janë pasqyra e fytyrës sonë, thotë njerëzit e mençur dhe me siguri secila prej nesh e di shumë mirë se çfarë i shkon dhe çfarë jo. Në fund të fundit, është çështje shije nëse dikush do të adoptojë trendin e vetullave të holla. Cilët janë personazhet e famshëm që po e rikthejnë dalëngadalë trendin? 

(Kosova Sot Online)