Këto tre shenja do të kalojë një javë të paharrueshme, falë hënës së plotë!

  • G.G /
  • 19 January 2022 - 15:00
Këto tre shenja do të kalojë një javë të paharrueshme, falë hënës së plotë!

Gaforrja

Ju po pranoni atë që jeni dhe personi që po ktheheni.

Kohët e fundit jeni përballur me shumë konflikte dhe pasiguri, falë faktit që Venusi – planeti i dashurisë – është vënë në retrogradë në sektorin tuaj të partneritetit që nga muaji i kaluar. Kjo ka të ngjarë t’ju ketë bërë të mendoni shumë për mënyrën se si njerëzit e tjerë përshtaten në jetën tuaj dhe mënyrën se si përshtateni në jetën e tyre. Megjithatë, kjo javë ka të bëjë me ju dhe atë që *ju* dëshironi.

Ndërsa hëna e plotë në Gaforre zbulon forcën tuaj më të thellë, po ju kujton të doni dhe të ushqeni atë që jeni në thelb. Çdo gjë tjetër mund të jetë e përkohshme, por ju? Ju jeni përgjithmonë.

Ujori

Po ndiheni më të fuqishëm dhe më të sigurt në veten tuaj.

Sezoni i Ujorit ka ardhur zyrtarisht, duke sjellë në jetë cilësitë tuaja më të forta. Energjia astrologjike i përshtatet pikave tuaja të forta dhe po mbani mend të gjitha arsyet që duhet të ndiheni të sigurt. Megjithatë, kthimi juaj diellor mund të ndihet pak më i komplikuar dhe konfuz sesa mund të dëshironi. Mërkuri retrogradë ka qenë duke u rrotulluar mbrapsht përmes shenjës suaj të zodiakut, duke ju inkurajuar të ushtroni aftësinë tuaj për të mësuar, komunikuar dhe kushtuar vëmendje. Edhe pse mund të ndiheni sikur kjo retrograde po ju bën më të harruar dhe më të zhgënjyer, ju gjithashtu po sfidoni mendjen tuaj në shumë mënyra të reja.

Peshqit

Jeni në prag të një përparimi të bukur krijues.

Kjo javë do të jetë e bukur, veçanërisht për ju. Në fund të fundit, hëna e plotë e ardhshme zhvillohet në shtëpinë tuaj të pestë të krijimtarisë dhe vetë-shprehjes, duke e ndezur dëshirën tuaj kreative. Kjo hënë e plotë do t’ju inkurajojë të bëni rrëmujë, të përdorni ngjyra më të ndritshme dhe të luani sikur bota është sheshi juaj i lojërave. Ju mund të jeni një i rritur, por fëmija juaj i brendshëm nuk vdes kurrë, dhe në këtë hënë të plotë, ju jeni plotësisht të inkurajuar që ta lironi atë pjesë tuajën. Bëni atë që ju bën të lumtur dhe harroni pjesën tjetër.

(Kosova Sot Online)