Ja si t'i shpëtoni buzët e plasaritura

  • A.P /
  • 25 September 2023 - 14:41
Ja si t'i shpëtoni buzët e plasaritura

Për të pasur buzë të lëmuara, gjëja kryesore që duhet të bëni është të pini shumë ujë. Vetëm hidratimi mund t’ju ndihmojë për të pasur buzë të buta për një kohë të gjatë.

Ndërsa doni një formulë natyrale për t’i hequr ato plasaritjet e bezdishme të lëkurës, Neps.al vjen me një sugjerim të thjeshtë.

 

Ju duhet: 

1 lugë kafe mjaltë

½ lugë kafe vazelinë

Çfarë duhet të bëni:

Aplikoni fillimisht mjaltin tek buzët. Pastaj aplikoni vazelinën.

I lini bashkë për 15 minuta dhe më pas përdorni një pambuk për t’i hequr.

(Kosova Sot Online)