Shkëlqimet më të mëdha të zodiakut: Çfarë ju bën të gjallëroni, sipas astrologjisë?

  • E.K /
  • 06 February 2024 - 09:05
Shkëlqimet më të mëdha të zodiakut: Çfarë ju bën të gjallëroni, sipas astrologjisë?

Pra, cilat mund të jenë shkëlqimet më të mëdha të zodiakut? Ato të cilat ndriçojnë tiparin tuaj më ngritës dhe pozitiv, sipas astrologjisë? Duke hedhur dritë mbi cilësitë që jo vetëm ju përcaktojnë, le të zbulojmë ato që pasurojnë jetën jetën tuaj!

Çfarë është një shkëlqim?

Një shkëlqim trajtohet shpesh si e kundërta e një nxitjeje; është një fenomen delikat por shumë i fortë që prodhon emocione pozitive, të ngjashme me mënyrën se si rrezet e diellit depërtojnë nëpër retë në qiell. Ndryshe nga shkaktarët që mund të çojnë në mënyrë të pavullnetshme në mendime ose emocione të padëshiruara të lidhura zakonisht me trauma të mëparshme ose përvoja negative, shkëlqimet funksionojnë në mënyrë të kundërt.

close

volume_off

Me lehtësi, ato sjellin rehati, siguri dhe shëndet të mirë emocional. Shkëlqimet mund të jenë ngjarje të vogla të përditshme ose përvoja shqisore. Shkëlqimet funksionojnë duke ndriçuar rrugët në tru që janë përgjegjëse për lumturinë, relaksimin dhe kënaqësinë, duke kompensuar kështu stresin dhe ankthin.

Ato jo vetëm që ofrojnë përvoja kalimtare gëzimi, por gjithashtu nxisin elasticitetin, shëndetin mendor dhe një ndjenjë të përgjithshme shprese dhe mirënjohjeje në jetën e përditshme.Këtu janë shkëlqimet e secilës shenjë të zodiakut:

Dashi (21 Mars – 19 Prill) – Brohoritja e kampionit

Për Dashin, emocioni i fitores është shkëlqimi i tyre. Kjo shenjë zjarri lulëzon me arritjet dhe nxitimin për të qenë i pari. Imagjinoni shpërthimin e energjisë në fillimin e një gare; ky është një Dashi që ndihet i gjallë. Entuziazmi i tyre është ngjitës, duke i bërë të gjithë rreth tyre të ndihen sikur mund të pushtojnë botën.

Demi (20 Prill – 20 Maj) – Sigurimi i rehatisë

Shkëlqimi për Demin qëndron në kënaqësitë sensuale të jetës. Kjo shenjë e tokës kënaqet me një vakt gustator, një batanije të butë ose një shëtitje të qetë në natyrë. Imagjinoni komoditetin e zhytjes në një kolltuk prej pelushi pas një dite të gjatë; ky është Demi në elementin e tyre, duke gjetur gëzim në gjërat e thjeshta dhe më të bukura.

Binjakët (21 maj – 20 qershor) – Shkëndija e një debati

Binjakët e gjen shkëlqimin e tyre në dialog dhe stimulim intelektual. Kjo shenjë ajri ndizet në një debat të gjallë ose një shkëmbim të mprehtë. Ata janë shkëndija në një festë që e mban bisedën të rrjedhë, duke marrë energji dhe eksitim të çdo ndërveprimi.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik) – Perspektiva e një lidhjeje personale

Për Gaforren, lidhja emocionale dhe edukata janë shkëlqimet e tyre. Kjo shenjë e ujit gjen gëzim duke u kujdesur për të tjerët dhe duke u kujdesur për të. Imagjinoni ndjenjën e një përqafimi të përzemërt ose një bisede të thellë me një të dashur; ky është Gaforrja në zonën e tyre të rehatisë, duke krijuar dhe ruajtur lidhjet emocionale.

Luani (23 korrik – 22 gusht) – Në qendër të vëmendjes së vlerësimit të vërtetë

Shkëlqimi i Luanit është në qendër të vëmendjes së admirimit dhe duartrokitjes. Kjo shenjë zjarri lulëzon me njohjen dhe pëlqen të festohet. Imagjinoni zhurmën e duartrokitjeve në fund të një shfaqjeje mahnitëse; ky është Leo duke u kënaqur me lavdinë e tij të merituar, duke u ndjerë i dashur dhe i vlerësuar.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator) – Kënaqësia e rendit

Virgjëresha e gjen shkëlqimin e tyre në organizim dhe efikasitet. Kjo shenjë e tokës gëzon një plan të mirë-zbatuar ose një hapësirë të organizuar në mënyrë perfekte. Mendoni për kënaqësinë e kryqëzimit të artikullit të fundit në listën e detyrave; kjo është Virgjëresha që përjeton një moment lumturie të pastër.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor) – Paqja e Pajtimit

Shkëlqimi i Peshores vjen nga paqja dhe hiri. Kjo shenjë e ajrit është më e lumtur në një mjedis të ekuilibruar dhe të bukur. Imagjinoni paqen e një familjeje krejtësisht të qetë, ku të gjithë shkojnë mirë me njëri-tjetrin ose e zgjidhin çështjen e tyre në një mënyrë të qëndrueshme; kjo është streha e Peshores.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor) – Intriga e një loje me fuqi

Shkëlqimi i Akrepit është në marrëdhënie të thella, biseda të vështira dhe ngjarje që ndryshojnë jetën. Shenja e ujit tërhiqet nga intensiteti që i paraqet jeta dhe i pëlqen të zhytet në emocione. Vetëm mbani mend sa fantastike ndiheni kur po përpiqeni të kuptoni një enigmë të ndërlikuar ose kur ka tension seksual në ajër; kjo është ajo që Akrepi gëzon në lojën e jetës dhe marrëdhënieve.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor) – Mundësia për Eksplorim

Për Shigjetarin, shkëlqimi është një shans për të shkuar në një aventurë. Mund të jetë një shëtitje e gjatë në male ose të bësh miq në një kafene të re. Kjo shenjë zjarri gjen gëzim në zbulimin e territoreve të reja qoftë fizikisht apo mendërisht. Imagjinoni sa emocionuese mund të jetë hipja në një autobus të rastësishëm që shkon diku të panjohur; ky është Shigjetari që gjen eksitimin e tij në pasiguri dhe zbulim.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar) – Krenaria e Arritjes

Shkëlqimi i Bricjapit vjen nga suksesi dhe pozicioni. Kjo shenjë tokësore përfiton kënaqësi nga arritja e objektivave të saj dhe njohja për përpjekjet e saj. Po gëzimi i dhënies së një çmimi prestigjioz? Kjo ndjenjë e plotëson Bricjapin.

Ujori (20 janar – 18 shkurt) – Freskia e risisë

Shkëlqimi i Ujorit gjendet në origjinalitet dhe humanitarizëm. Kur ata po thyejnë konventat dhe po ndikojnë në shoqëri, atëherë kjo shenjë e ajrit është më e kënaqur me vetveten. Mendoni për emocionin e të ardhurit me diçka të re ose të fillimit të një lëvizjeje; kjo është mojo e tyre. Kështu, sa herë që u kërkohet t’i shërbejnë njerëzimit ose kur u lejohet të bëjnë diçka të pazakontë, ata ndihen shumë mirë.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars) – Një prizë krijuese

Peshqit kanë brenda tyre një rezervë të bollshme kreativiteti, imagjinate dhe dhembshurie si një oqean i qetë dhe misterioz i mbushur me jetë. Si ëndërrimtarë të zodiakut, shpirtrat e tyre janë artistikë; ata kanë zemra të mbushura me ndjeshmëri. Ata me të vërtetë gjallërohen kur mund të shprehen përmes artit, shkrimit të tregimeve, poezive ose pikturave.

(Kosova Sot Online)