8 gjërat që mund të bëni në një ditë me shi vere

  • E.K /
  • 05 July 2024 - 08:21
8 gjërat që mund të bëni në një ditë me shi vere

Shiu nuk është kënaqësi në çdo kohë të vitit, por sidomos gjatë verës. Më poshtë janë 8 gjëra që mund të bëni në në një ditë verore me shi.

Shihni një film! Ditët me shi janë koha e përkryer për t’u ulur dhe për të shikuar një film.

Përfundimisht hapni atë libër që keni menduar për ta lexuar. Tani është koha e përkryer për t’u ulur për të lexuar librin që dëshironit ta lexonit prej kaq shumë kohësh.

Shikoni shfaqjen tuaj të preferuar televizive. Meqë po bie shi, keni mundësi të qëndroni brenda dhe të shikoni TV.

Bëni punë. Askush nuk pëlqen të bëjë punë, por meqë jeni brenda sistemoni ambientin ku jetoni.

Merrni një sy gjumë.

Qëndroni në një vaskë me flluska. Ata janë kaq relaksuese dhe do t’ju bëjnë të ndiheni pak në depresion për shiun jashtë!

Shpikni receta të reja.Vendosni të provoni një ushqim të ri.

Qëndroni në pizhame! Nuk ka asnjë arsye për të dalë nga pizhamet në një ditë verore të zymtë me shi!

(Kosova Sot Online)