Kosova Sot

Britania mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Kryeministrja britanike Theresa May paralajmëroi...

Abdixhiku: Historia e Kosovës, e lidhur me Amerikën - në okupim, në luftë, në paqe

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike...

Princesha japoneze, frikë për të ardhmen si Perandore

Princesha e kurorës japoneze, Masako, thotë se ndjehet e pasigurt...

Mafia shfrytëzon dallimet në legjislacionin brenda BE'së

Bashkëveprimi ndërkombëtar në shkallë të...

Jam i shqetësuar për veprimet e 'çmendura' të Prishtinës, thotë Vuçiq

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se autoritetet...

Identifikohet adoleshenti që shkaktoi tragjedinë në diskotekë

Autoritetet italiane zbuluan dhe identifikuan minorenin që shkaktoi panik...

Shkrirja e akullit të Grenlandës në nivele të paprecedenta

Kërkuesit shkencorë kanë zbuluar se shtresa e akullit të...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Flaka Krelani bëhet 'nuse', ja sa bukur duket (Foto)

          Këngëtarja nga Gjakova Flaka Krelani, përveç pasionit të saj për muzikën, ndaj të cilit punon me përkushtim, një tjetër pasion i saj është dhe fotografia, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në profilin e saj në Instagram, këngëtarja ka postuar fotografi e veshur tamam si nuse, meqë rast po i shkon për shtati. Ku i dihet ndoshta në vitin 2019, edhe Flaka do ti thotë lamtumirë...

          VIP

          Rita Ora tërheq vëmendjen me veshjen e saj në Londër (Foto)

          Ajo besohet të jetë në mes të një romance të profilit të...

          VIP

          Lori largohet nga Prishtina, ja therrë për Amsterdam (Foto)

          Këngëtarja Loreta Kaçka - Lori, pas një sërë projektesh të...

          VIP

          Të gjithë menduan se do të fitonin Fifi&Mc Kresha, por kolegët 'ziliqarë' nuk i votuan (Foto)

          Mbrëmë u mbajt nata finale e Festivalit "Kënga Magjike", edicioni i XX, ku...

          Femra

          5 maska që parandalojnë elektrizimin e flokëve

          Nëse floku juaj është i elektrizuar, është shenjë se nuk po...

          Shëndetësia

          Çaji nga farat e shalqirit, pija më efikase për pastrimin e veshkave

          Farat e shalqirit zakonisht përfundojnë në kontejnerë, e janë vetëm...

          Shëndetësia

          Trangujt dhe lakrat turshi, bëjnë mrekulli për organizmin

          Shkencëtarët kanë zbuluar se ushqimet e fermentuara, si trangujt turshi, lakra...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Musaka me patate dhe salcë beshamell

          PËRBËRËSIT: • 1/2 kg. mish të bluar, • 1 qepë, • 50 gr....

          Sport
          • Leonardo tregon se a do të transferohet Ibrahimovic në Milan

           Drejtori sportiv i Milanit, Lenonardo, ka folur për Sky Sport pas barazimit 0-0 në “San Siro” ndaj Torinos, ku ka dhënë lajmin se Zlatan Ibrahimovic nuk do të kthehet në Milan gjatë afatit kalimtar...

           Më Shumë
          • Përfundon telenovela e Libertadores, River Plate mbret i Amerikës Latine

           Ka përfunduar drama mes River Plate dhe Boca Juniors në kaudër të garës së Copa Libertadores. River Plate tanimë është zyrtarisht kampion i Libertadores, pasi mposhti Bocan me rezultat 3-1 në...

           Më Shumë
          • Milani nuk gjen fitore ndaj Torinos

           Milani nuk arriti të gjej fitore në shtëpi kundër Torinos, pasi që ndeshja e vlefshme për xhiron e 15-të të Serisë A përfundoi baras, me rezultat 0-0. Skuadra e Gennaro Gattusos nuk arriti ta...

           Më Shumë

          Përfundojnë 90-të minutat e superclasicos River – Boca, skuadrat shkojnë në vazhdime

          Ka përfunduar koha e rregullt e superclasicos mes River Plate dhe Boca...

          River Plate barazon rezultatin ndaj Boca Juniors

          Rivër Plate e ka barazuar rezultatin ndaj Boca Juniors në kuadër...

          Një numër i madh yjesh të pranishëm në “Bernabeu” për finalen River - Boca

          Një numër i madh yjesh të futbollit kanë vendosur që...

          Shikojeni superpritjen e Donnarummas

          Gianluigi Donnarumma ka bërë një superpritje në ndeshjen...

          Arsenali do ta shesë Ozilin në janar, Interi pas tij

          Arsenali është duke e konsideruar që ta shesë Mesut Ozilin...

          Edhe Lionel Messi në “Bernabeu” për superclasicon River Plate – Boca Juniors

          Në prag të finales së madhe mes River Plate dhe Boca Juniors...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Le të mësojmë nga kultura e protestantëve të bardhë, anglosaksonë

          Shkruan: Fareed Zakaria Elitat e sotme zgjidhen në një...

          Kur ke diplomaci tinari, s'ta varë as Madagaskari!

          SHKRUAN: PROF.DR. MEHDI HYSENI  Një paradoks, edhe pse...

          Kush janë apo kush bëhen individët më të urryer e më të neveritshëm për publikun!?

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI  Njeriu më i urryer në...

          Dossier

          1944/ Autorizimi i Mit’hat Frashërit për Dhimitër Fallon: Greqia të kërkojë Kosovën për Shqipërinë

          Historiani Kastriot Dervishi në një shkrim të fundit ka publikuar një dokument të vitit 1944, të Luftës së Dytë Botërore. Dervishi shkruan se ky dokument  i është marrë pas...

          Planeti X

          A eksplodoi me të vërtetë Hëna në vitin 1178?

          Nuk ka dyshim se Hëna është njëri ndër objektet më enigmatike në qiell. Me mijëra vjet më parë, civilizimet antike e vështronin qiellin, duke shikuar me respekt shoqëruesen besnike të...

          A eksplodoi me të vërtetë Hëna në vitin 1178?

          Nuk ka dyshim se Hëna është njëri ndër objektet...

          Ngrohja globale, ekspertët tregojnë faktet e frikshme: 2017 vit shkatërrues

          Në vitin 2017 pati mot me ekstreme dhe dëme të shumta,...

          Eksperiencat pranë vdekjes: përjetim i shkurtër i amshimit

          Njerëzit, të cilët pretendojnë që kanë parë...

          Tregime të frikshme për vende të pushtuara nga fantazmat

          Vdekja është një gjë e frikshme për...

          Auto&Tech

          Zbulohen madhësitë e ekranit të Samsung Galaxy S10

          Llogaria e famshme në Twitter, Evan Blass, ka publikuar një fotografi në të cilën supozohet se është seria e re e smartfonëve të Samsungut, Galaxy S10. Megjithatë, postimi i tij thotë se...

          Më Shumë

          Ford Mustang i ri do do të ketë pjesë të printuara 3D

          Ford ka njoftuar se Mustang GT500 i ardhshëm do të ketë...

          Apple lëshon iOS 12.1.1

          Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për...

          A jemi të vetëm në gjithësi? Pyetja që po sërmundon njerëzimin

          Sa më shumë njeriu vihet në kërkim të një forme...

          KOSOVA SOT TV
          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar...

          Më Shumë
          OK KIDS
          Ujqit, shkaktarë të armëpushimit

          Gjatë Luftës së Parë Botërore forcat gjermane dhe ruse u detyruan të ndalonin zjarrin për të bashkëpunuar në gjah të ujqve. Fronti Lindor në atë kohë zgjerohej nga Deti i Zi...

          Me Shume

          A e dini këtë fakt për mjalten?

          Mjalta është usqhimi i vetëm që nuk prishet kurrë.

          A keni dëgjuar për këpucën më të vjetër

          Këpuca më  e vjetër 5.500 vjet është e...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >