Pamje nga droni pas përmbytjeve në Shqipëri (Video) - Lajme - Kosova Sot
Pamje nga droni pas përmbytjeve në Shqipëri (Video)

Pamje nga droni pas përmbytjeve në Shqipëri (Video)

Mijëra hektarë tokë nën ujë, mijëra shtëpi të përmbytura, mijëra forca në terren për t’i bërë ballë situatës dhe një pamje apokaliptike mes Fierit e Vlorës.

Asgjë më shumë sesa pamjet nuk mund ta përshkruajnë këtë situatë, ku vija e horizontit është zhdukur, duke bashkuar qiellin me sipërfaqet e pamata me ujë.

Për të kuptuar si duhet përmasat e kësaj përmbytje, shikoni videon e bërë me dron nga Elis Kruja.

(Kosova Sot)

6 orë e 33 minuta më parë
12/12/18