40 orë pa energji, deputeti i PS i kërkon falje banorëve dhe paralajmëron OSHEE-në - Lajme - Kosova Sot
40 orë pa energji, deputeti i PS i kërkon falje banorëve dhe paralajmëron OSHEE-në

40 orë pa energji, deputeti i PS i kërkon falje banorëve dhe paralajmëron OSHEE-në

Për mëse 40 orë banorët e fshatit Imshtë në njësinë administrative Bubullimë kanë mbetur pa drita, përveçse situatës së vështirë të shkaktuar nga përmbytjet.

Mbi këtë çështje ka reaguar dhe deputeti Erion Braçe i cili i kërkon ndjesë banorëve të zonës dhe paralajmëron OSHEE-në që kjo situatë të mos përsëritet më.

Nga ana tjetër Braçe nënkupton se zgjidhja ka ardhur përmes ndërhyrjes së drejtuesit të OSHEE-së...

Postimi i Braçes:

I kerkoj shume ndjese banoreve te fshatit Imshte ne njesine Bubullime, per 40 oret e kaluara pa energji. Keshtu eshte kur administrativisht je ne Lushnje, per furnizimin me energji je ne Fier dhe, drejtorine e ke ne Berat!! Dua te falenderoj administratorin e pergjithshem te OSHEE Adrian Cela qe e zgjidhi kete problem. Cdo elektricist qe vec tani u vu ne levizje. Shpresoj te mos perseritet me.


(Kosova Sot)

13 orë e 37 minuta më parë
12/12/18