- Lajme - Kosova Sot
Tragjike në Shqipëri, foshnja humb jetën prej fruthit

Tragjike në Shqipëri, foshnja humb jetën prej fruthit

Në Shqipëri është shënuar viktima e parë nga sëmundja e fruthit.

Mësohet se një foshnjë 8 muajshe nga Puka e cila ishte e shtruar në pediatrinë e QSUT-së ka humbur jetën.

Ajo ka pasur komplikacione të rënda në mushkri.

Sipas mjekëve foshnja ka pasur problemeve pneumonare dhe nuk mundi t'i shpëtojë vdekjes.

Uniformat e bardha të pediatrisë në QSUT shpjegojnë se janë 65 persona të prekur nga fruthi.

(Kosova Sot)

13 orë e 21 minuta më parë
21/02/19