Protestuesit bllokojnë rrugën Elbasan-Tiranë, duan të pengojnë Ramën. Përplasje fizike me policinë

  • 27 prill 2019 - 10:08
 Protestuesit bllokojnë rrugën Elbasan-Tiranë, duan të pengojnë Ramën. Përplasje fizike me policinë

Pritet sërish me protesta kryeministri Rama, kete radhe ne Elbasan.

Mbeshtetes te PD e protestues jane mbeldhur sot ne rrugen Elbasan-Tiranë, prane Bradasheshit, per te penguar kalimin e Rames, i cili shkon ne Elbasan ne vijim te turit te takimeve “Bashkia qe duam”.

Nuk kane munguar perplasjet e forta dhe tensionet mes protestuesve dhe policise, te cilet jane pare jo te pakte ne numer.

Te pranishem jane edhe forcat speciale, ashtu si u pa edhe nje dite me pare ne Shkoder, teksa Rama po shkonte drejt Malesise se Madhe.

 

 

Posted by Partia Demokratike e Shqipërisë on Saturday, April 27, 2019

(Kosova Sot)