Stuhia godet Serbinë, këto janë pamje apokaliptike

  • 14 maj 2019 - 10:10
Stuhia godet Serbinë, këto janë pamje apokaliptike

Stuhia me breshër dhe reshje të shiut përfshiu Serbinë pas Bosnjës dhe Kroacisë.

Për më pak se një orë ka rënë shi me intensitet 30 litra për metër katror, njofton Vojvodina Meteo. Stuhia ka shkaktuar mjaft dëme, dhe ende nuk dihet se sa është dëmi i shkaktuar.

Edhe sot pritet të mbajë mot i tillë, dhe stuhia pritet që të kaplon edhe Maqedoninë e Veriut gjatë ditëve në vijim.

 
Nevreme u Baëkoj

Nevreme sa gradom, jakim i olujnim vetrom i obilnom kišom pogodilo je u kasnim poslepodnevnim ëasovima delove Baëke. Ovako je bilo u selu Drljan, izmeëu Beëeja i Baëke Topole. Video: Daliborka Popov (VMteam)

Posted by VojvodinaMeteo on Monday, May 13, 2019

(Kosova Sot Online)