Me heroinë të verdhë tejet të rrezikshme, arrestohet 32 vjeçari shqiptar. Çfarë iu gjet tjetër në makinë dhe banesë

  • 17 maj 2019 - 19:41
Me heroinë të verdhë tejet të rrezikshme, arrestohet 32 vjeçari shqiptar. Çfarë iu gjet tjetër në makinë dhe banesë

Ajo quhet “heroinë e verdhë” dhe është droga më e re që qarkullon mes të rinjve. Rrezikshmëria e saj është e lartë për shkak të përbërësve aktivë dhe është në gjendje të shkaktojë menjëherë mbidozë veçanërisht për djemtë që e konsumojnë për herë të parë.

Policia e Leçes kapi pothuajse tre kilogram të kësaj droge gjatë një operacioni të çoi në arrestimin e një shtetasi shqiptar, me qëndrim të parregullt në Itali dhe banues në Nerviano, në Milano.

Erald Gjeçollari, 32 vjeç, u arrestua natën e së enjtes në Dervio gjatë një operacioni.

Në veturë, e fshehur në anën e pasme të pasagjerit, ai kishte një kile kokainë. Një tjetër 525 gramë “sheqer kafe” dhe 295 gram “heroinë të verdhë heroinë” ishin në ndarësin e derës.

Kërkimi i mëpasshëm i shtëpisë zbuloi, në fundin e dyfishtë të një dollapi, një kilogram shtesë hashash të paketuar në blloqe të vulosura me shtresa të ndryshme të shiritave ngjitës.

(Kosova Sot Online)