Abazi ia tregon vendin Hashim Thaçit

  • 28 maj 2019 - 10:20
Abazi ia tregon vendin Hashim Thaçit

Analisti politik Haki Abazi, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebok, ka reaguar ashpër në deklaratat e fundit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaqi, i cili foli per opsionin e bashkimit kombëtar. Ai e quan Hashim Thaçi personalitet me karrierë të përfunduar politike për shkak të humbjes së mbështetjes brenda dhe jashtë vendit.

 

 

Lexoni më poshtë postimin e plotë të Abazit në Facebok:

 

 

Thaçi e ka të perfunduar karrieren politike edhe nga perkrahja nga brenda edhe nga jashte. Çdo negociate më të është vetem bashkim ne vetvrasjen politike të tij dhe zgjatje e panevojshme e dhembjes per Shqiptaret dhe Kosoven.

 

 

(Kosova Sot Online)