Kështu do të jetë moti sot, bëhuni gati

  • 12 qershor 2019 - 08:11
Kështu do të jetë moti sot, bëhuni gati

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

Vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale .

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

(Kosova Sot Online)