Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Haki Abazi kërkon të dënohen “tezakët”

  • 27 qershor 2019 - 14:39
Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Haki Abazi kërkon të dënohen “tezakët”

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi, ka reaguar pasi që Gjykata Kushtetuese sipas një aktgjykimi  ka shpallur Ekipin negociator antikushtetues.

Postimi i plotë:

Delegacioni i ashtuquajtur shteterore eshte antikushtetues. Ata qe kane themeluar dhe Ata qe jane anetare e kane futur tezake ne pune duhet të denohen dhe të t’i Kthejne buxhetit parate qe ne menyre kunder ligjore i kane shpenzuar dhe perfituar. Paramendojeni më pas negociu ndonje marreveshje ky delegacion antikushtetues....

Image

(Kosova Sot Online)