Haradinaj flet për raportet e tij me Edi Ramën

  • 22 korrik 2019 - 20:44
Haradinaj flet për raportet e tij me Edi Ramën

Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës. Në intervistën e parë pas dorëheqjes, Haradinaj dhënë detaje  rreth ftesës së Gjykatës Speciale dhe dorëheqjes së tij. 

Kryeministri ka folur edhe raportet e tij me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Rama nuk kishte reaguar direkt për thirrjen nga Gjykata Speciale për Haradinaj.

“Kam marrë shumë shkresa prej kryeministrave të rajonit, por jo prej Edi Ramës”, ka treguar Haradinaj.

“Prej Shqipërisë më kanë shkruar presidenti Berisha, Mosjiu, presidenti Mojsiu ishte këtu etj..”

“Në Shqipëri është një ndjenjë respekti dhe vetëdija kombëtare e ka bërë të veten, ata i përcjellin këto tema”

Tutje Haradinaj i ka falënderuar të gjithë ata që i kanë shkruar pas vendimit të tij.


(Kosova Sot Online)