Kapet peshkaqeni i rrallë në Vlorë

  • 13 gusht 2019 - 13:36
Kapet peshkaqeni i rrallë në Vlorë

Gjatë ditës së sotme një peshkaqen i vogël ka rënë në rrjetat e peshkatarëve në afërsi të zonës së Rradhimës në Vlorë.

Peshkaqeni i kapur është 1.5 metra i gjatë.

Ky lloj peshkaqeni është shumë i rrallë për ujërat shqiptarë.

Sipas peshkatarëve që kanë kapur këtë peshkaqen, shfaqja e tyre në afërsi të Gjirit të Vlorës, vjen dhe për shkak të ngrohjes klimaterike.

(Kosova Sot Online)