Konfiskohet mish gjedhi i rrezikshëm për konsum

  • 18 gusht 2019 - 12:54
Konfiskohet mish gjedhi i rrezikshëm për konsum

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në dyshimin për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor.

Sipas policisë, i dyshuari ishte duke transportuar mish gjedhi, që sipas inspektorit veterinar është i ndaluar të konsumohet nga njerëzit. 

Rasti ka ndodhur dy netë më parë në Kamenicë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

(Kosova Sot Online)