Plagosja me armë zjarri në Pejë: Ky është identiteti i viktimës dhe i të dyshuarit

  • 10 shtator 2019 - 15:08
Plagosja me armë zjarri në Pejë: Ky është identiteti i viktimës dhe i të dyshuarit

Para pak minutash në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri ku si pasojë e kësaj një person është plagosur, shkruan media. Gazeta mëson se personi i cili po kërkohet si i dyshuar nga policia e që e besohet se  e ka kryer plagosjen është Azem Uka, i njohur në Pejë si ‘Azem Sakica’. Ndërkohë viktima është Kushtrim Krasniqi.

Ky i fundit është jashtë rrezikut për jetën dhe po trajtohet në spitalin e Pejës

E Lajmin për plagosjen pë media e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Sot rreth orës 12:43 policia ka pranuar informatën së në rrugën “Nëna Terezë” në Pejë ka pasur të shtëna me armë zjarri. Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes, një person është plagosur në këmbë dhe është dërguar në spitalin rajonal të Pejës. I dyshuari është i njohur për policinë, është në arrati, policia është duke punuar për kapjen e tij”, ka thënë Rugova.

(Kosova Sot Online)