Berisha kërkon në Istog mobilizim më të madh për fitoren e koalicionit

  • 22 shtator 2019 - 09:45
Berisha kërkon në Istog mobilizim më të madh për fitoren e koalicionit

AAK-PSD, për 100% shtet. Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Bekë Berisha, është takuar mbrëmjen e së shtunës me strukturat dhe përkrahësit e kësaj partie në Istog.

Me këtë rast, ai ka kërkuar mobilizim më të madh për fitoren e koalicionit AAK-PSD, për 100% shtet. Berisha ka lavdëruar qeverisjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka thënë se mori veprime konkrete si: formimi i Ushtrisë së Kosovës; ruajtja e Kosovës nga ndarja; vendosjen e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe etj. Berisha, në këtë takim ishte i shoqëruar edhe nga kandidatët tjerë për deputet të AAK-së, Donika Kadaj- Bujupi dhe Gani Dreshaj, i cili ka marrë mbështetje të fuqishme për deputet të Kuvendit të Kosovës.

(Kosova Sot Online)