Skandal seksual, kryebashkiaku kapet me prostituta

  • 09 tetor 2019 - 18:41
Skandal seksual, kryebashkiaku kapet me prostituta

Një skandal seksual ka shpëthyer në Hungari pak ditë para zgjedhjeve lokale.

Fillimisht në rrjetet sociale e më pas në mediat e vendit, janë publikuar pamje të kryebashkiakut të qytetit Gyor, Zolt Borkai, i cili është filmuar në praninë e prostitutave si edhe duke kryer marrëdhënie seksuale më njerën prej tyre.

Pamjet skandaloze, fillimisht dolën në një blog anonim dhe më pas u shpërndanë në rrjetet sociale.

Gazetarët hungarezë e akuzojnë atë për korrupsion, ndikim të paligjshëm, raporte me drogën dhe si prostitucion.

Borkai më parë ka mbajtur pozicionin e kreut të Komitetit Olimpik të Hungarisë. 

(Kosova Sot Online)