Vdes babai i Dijamant Zabërgjës që u vra tre vite më parë në Gjermani

  • 19 nëntor 2019 - 16:23
Vdes babai i Dijamant Zabërgjës që u vra tre vite më parë në Gjermani

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se ka ndërruar jetë Naim Zabërgja, babai i Dijamant Zabërgjës që ishte vrarë vite më parë në një sulm terrorist në shtetin gjerman.

Në sulmin e terroristit David Sonboly, me datën 22 Korrik 2016 pranë Stadiumit Olympia në Mynih të Bavarisë, iu vra djali i vetëm, Dijamant Zabërgja. Sot, 3 vite mëpas, ndërroi jetë babai i tij, Naim Zabërgja.

 “Humbja e Dijamantit dhe shuarja e sotme e Naimit, nuk mund të përshkruhen me fjalë. Nga Dhembja. Nga Tragjedia. U bashkofshi në Qiell, Diamant dhe Naim Zabërgja. Ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e mbetur, të afërmit dhe miqtë “, thuhet në njoftimin e Ambasadës së Kosovës Gjermani.

(Kosova Sot Online)