I vodhën 2 milionë lekë të reja në banesë, zbardhet ngjarja. Arrestohet kushëriri i pronarit

  • 04 dhjetor 2019 - 10:11
I vodhën 2 milionë lekë të reja në banesë, zbardhet ngjarja. Arrestohet kushëriri i pronarit

Policia ben me dije se ka finalizuar operacionin policor te koduar “Cousins” i ndjekur me metoda proaktive.

Ne pranga eshte vene shtetasi A. Q., 25 vjeç, banues në Kamëz, qe sipas policise eshte kushëri i pronarit të banesës së vjedhur, shtetasit Xh. Q.

NJOFTIMI 

Opracioni për zbardhjen e vjedhjes të ndodhur më datë 06 nëntor 2019, ku në banesën e shtetasit Xh. Q., u vodhën 2 milionë lekë të reja.

Vihet në pranga një shtetas dhe dy të tjerë procedohen në gjëndje të lirë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5, finalizuan me metoda proaktive operacionin policor të koduar “Cousins” në kuadër të të cilit u arrestua shtetasi:

– A. Q., 25 vjeç, banues në Kamëz (kushëri i pronarit të banesës së vjedhur, shtetasit Xh. Q.,).

Si dhe u proceduan në gjëndje të lirë shtetasit:

– G. Q., 15 vjeç, dhe A. Q., 14 vjeçe, banuese në Kamëz

Nga tërësia e veprimeve hetimore dhe procedurale të kryera ka rezultuar se në datë 11 nëntor 2016, këta tre shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur banesën e shtetasit Xh. Q., ku kanë marrë 2 milionë lekë të reja.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim”.

(Kosova Sot Online)