Rrëzohet edhe një aeroplan udhëtarësh

  • 27 janar 2020 - 11:22
Rrëzohet edhe një aeroplan udhëtarësh

Zyrtarët afganë kanë njoftuar se një aeroplan i udhëtarëve është rrëzuar në pjesën lindore të Afganistanit.

Një zëdhënës rajonal tha për mediet lokale se aeroplani i kompanisë “Ariana Airlines” u rrëzua në distriktin Deh Yak, në jugperëndim të Kabulit.

Një aeroplan i kompanisë “Ariana Airlines”

Ky zëdhënës tha se aeroplani është rrëzuar dhe është përfshirë nga flakët për shkak të problemeve teknike, shkruan “BBC”.

Ai nuk dha hollësi të tjera për viktimat e mundshme.

(Kosova Sot Online)