Temperatura në Kosovë sot shkoi deri në 36 gradë

  • E.K /
  • 02 korrik 2020 - 18:32
 Temperatura në Kosovë sot shkoi deri në 36 gradë

Edhe gjatë ditës së sotme po mban mot shumë i nxehtë.

Sot temperaturat më të larta u regjistruan në Dukagjin. Në stacionin në Gjakovë temperatura maksimale arriti deri në 36C, në Kamenicë 34C, e në Prishtinë 32C.

Kështu bën të ditur Prishtina Weather, duke iu referuar të dhënave nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës dhe nga Aeroporti i Prishtinës.

(Kosova Sot Online)