Bilanci 24 orësh në Itali, më pak raste ditore me Koronavirus se në Kosovë

  • E.K /
  • 11 korrik 2020 - 20:30
Bilanci 24 orësh në Itali, më pak raste ditore me Koronavirus se në Kosovë

188 raste të reja me koronavirus dhe 7 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve në Itali.

Numri në total i vdekjeve ka shkuar në 34 mijë e 945.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve ka shkuar në 242.827 mes të cilëve 194 579 kanë fituar betejën me këtë sëmundje.

(Kosova Sot Online)