Kapen 4 emigrantë sirianë në Portin e Shëngjinit

  • E.K /
  • 02 November 2020 - 16:27
 Kapen 4 emigrantë sirianë në Portin e Shëngjinit

Katër klandestinë sirianë janë kapur mbrëmjen e kaluar në portin e Shëngjinit në tentativë për t’u ngjitur në një anije mallrash.

Sirianët kishin hyrë në port gjatë natës dhe tentuan të ngjiteshin tek anija e mallrave që po shkarkohej në Port.

Aty janë konstatuar nga rojet e sigurisë që kanë lajmëruar Policinë që më pas ka mundësuar kapjen e tyre.

Menjëherë kanë nisur hetimet për personat që mund t’i kenë orientuar sirianët deri në portin e Shëngjinit.

(Kosova Sot Online)