Haradinaj pas kalimit të Ligjit për Rimëkëmbje: U tejkaluan vijat partiake

  • E.K /
  • 04 dhjetor 2020 - 15:20
Haradinaj pas kalimit të Ligjit për Rimëkëmbje: U tejkaluan vijat partiake

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pasi në Kuvend të Kosovës ka kaluar Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike.

Haradinaj përmes Facebook’ut ka përshëndetur miratimin e këtij ligji.

Ai tha se më në fund deputetët i kaluan linjat partiake.

“Përshëndes miratimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike dhe përgëzoj deputetët që më në fund tejkaluan vijat partiake dhe përfunduan këtë proces, zvarritja e së cilit ishte në dëm të qytetarëve.  Bëj thirrje tek ekzekutivi që sa më parë ta fillojnë implementimin, pasi që dihet qartë gjendja e rëndë e shumë familjeve në vend por edhe e bizneseve dhe ekonomisë në përgjithësi”, tha Haradinaj.

Shkrimi i plotë:

Përshëndes miratimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike dhe përgëzoj deputetët që më në fund tejkaluan vijat partiake dhe përfunduan këtë proces, zvarritja e së cilit ishte në dëm të qytetarëve.
Bëj thirrje tek ekzekutivi që sa më parë ta fillojnë implementimin, pasi që dihet qartë gjendja e rëndë e shumë familjeve në vend por edhe e bizneseve dhe ekonomisë në përgjithësi.

(Kosova Sot Online)