Vdes gazetari i njohur kosovar

  • E.K /
  • 16 dhjetor 2020 - 09:08
Vdes gazetari i njohur kosovar

Ka ndërruar jetë gazetari kosovar, Avni Shabani. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

“Lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të doajenit të gazetarisë, ish drejtorit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Ferizajt, qytetarit shembullor e prindit të përkushtuar, Avni Shabani, na pikëlloi e na la pa fjalë të gjithëve. Humbje për Ferizajn, gazetarinë, miqtë e të njohurit e të ndjerit”, ka shkruar Aliu.

Ai ka thënë se kontributi i tij profesional la gjurmë të pashlyeshme në faqet e gazetave, ekranet televizive e kudo ku punoi i ndjeri.

“Lamtumirë, bashkëqytetar i dalluar!  Ngushëllime të sinqerta familjes Shabani, kolegëve, miqve e të njohurve të të ndjerit. Dritë pastë shpirti i tij fisnik”, ka thënë ai.

https://www.facebook.com/AgimAliuPDK94/posts/3879294105455346

(Kosova Sot Online)