Doli të festonte Vitin e Ri me kolegët, stjuardesa gjendet e vdekur në vaskë: Dyshohet se 11 burra i hynë në dhomë

  • G.G /
  • 06 janar 2021 - 09:38
Doli të festonte Vitin e Ri me kolegët, stjuardesa gjendet e vdekur në vaskë: Dyshohet se 11 burra i hynë në dhomë

Njëmbëdhjetë burra janë akuzuar për përdhunim në grup dhe vrasje pasi një stjuardesë u gjet i vdekur në një vaskë hoteli në Filipine.

 Christine Angelica Dacera, 23 vjeç, po festonte natën e Vitit të Ri në hotelin luksoz City Garden me miqtë javën e kaluar.

Por një nga kolegët e saj, Rommel Galida, u zgjua rreth orës 10 të mëngjesit dhe e vuri re atë në vaskë.

Galida mendoi se Dacera ishte në gjumë dhe e mbuloi me një batanije, para se të kthehej në shtrat.

Por kur u zgjua disa orë më vonë pa që ajo ishte pa ndjenja dhe se ajo kishte filluar të bëhej blu. 

Hetuesit janë duke pritur për një autopsi përfundimtare, por thanë se trupi i vajzës kishte të nxira dhe prerje në kofshë dhe gjunjë. 

Ata thanë se trupi i saj gjithashtu tregoi prova se ajo kishte qenë viktimë e sulmit seksual. 

Policia ka akuzuar provizorisht 11 burra për përdhunim dhe vrasje që ishin me Dacera në dhomat ngjitur me hotelin.

(Kosova Sot Online)