Komisioni për Shëndetësi monitoron vaksinimin në sallën “1 Tetori”

  • E.K /
  • 16 qershor 2021 - 13:50
 Komisioni për Shëndetësi monitoron vaksinimin në sallën “1 Tetori”

Komisioni për Shëndetësi ka vizituar gjatë ditës së mërkurë Qendrën e Vaksinimit në Sallën “1 Tetori”, në Prishtinë.

Pas vizitës, për medie do të deklaroet kryetarja e Komisionit, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku.

Siç edhe kishte paralajmëruar Qeveria, gjatë ditës së djeshme ka filluar vaksinimi masiv i qytetarëve në gjithë vendin.

Ministri i Shëndetësisë ka bërë të ditur se do të vaksinohen deri në 60% e qytetarëve dhe se do të jepen 320 mijë vaksina në muaj.

(Kosova Sot Online)