Nis takimi Lajçak-Vuçiq

  • G.G /
  • 20 shtator 2021 - 15:25
Nis takimi Lajçak-Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është duke zhvilluar një takim në Beograd me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Siç ishte paralajmëruar më parë, tema e takimit pritet të jetë situata aktuale në lidhje me zbatimin e marrëveshjeve të arritura në procesin e dialogut Kosovë-Serbi dhe përparimin në negociatat për një marrëveshje të normalizimit të raporteve mes dyja vendeve.

(Kosova Sot Online)