Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

  • G.G /
  • 30 shtator 2021 - 10:39
Gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 45 pacientë me COVID-19. Prej tyre 33 janë me oksigjenoterapi, e tetë janë në maskë CPAP.

Tetë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Gjatë 24 orëve të fundi në Spitalin e Pejës është shëruar një pacientë dhe janë pranuar pesë tjerë.

https://www.facebook.com/spitalipeje/posts/4384487154963018

(Kosova Sot Online)