Sindikata e Arsimit: Orët e humbura nuk zëvendësohen, kështu iu përgjigjet Nagavci

  • E.K /
  • 13 September 2022 - 12:35
Sindikata e Arsimit: Orët e humbura nuk zëvendësohen, kështu iu përgjigjet Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbëria Nagavci, ka thënë se është shqetësuese sesi Sindikata e Arsimit me aq lehtësi thotë se orët e humbura nuk do të zëvendësohen.

“580 mijë orë kanë humbur deri më tash që janë shumë”, ka thënë Nagavci.

Ajo ka thënë se Sindikata e Arsimit ka marrë masa ekstreme si greva.

Nuk është arritur marrëveshje në mes Qeverisë dhe Sindikatës.

Kështu greva pritet të vazhdojë. 

(Kosova Sot Online)